Genel Kdz.Ereğli Manşet

Zonguldak’ta depremzedeler için istihdam seferberliği

Açıklama şöyle: Genel Müdürlüğümüzün talimatları doğrultusunda 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilimizde can kaybı ve hasara neden olan deprem felaketine maruz kalan vatandaşlarımızdan ilimize gelen afetzedelerin..

Zonguldak’ta depremzedeler için istihdam seferberliği

Açıklama şöyle:

Genel Müdürlüğümüzün talimatları doğrultusunda 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilimizde can kaybı ve hasara neden olan deprem felaketine maruz kalan vatandaşlarımızdan ilimize gelen afetzedelerin işgücüne katılması, hayatlarının idamesinin sağlanması ve rehabilitasyonlarına katkı sağlamak amacıyla işe yerleştirilme sürecinin işbirliği içinde yürütülmesi hedeflenmektedir.

Bu doğrultuda İl Müdürlüğümüzde görevli iş ve meslek danışmanları tarafından İlimizde bulunan KYK yurtlarına, çeşitli kurum ve kuruluşların misafirhanelerine yerleştirilen afetzedeler ziyaret ederek çalışma isteğinde bulunanların iş talepleri alınmakta ve kişilerin, yaş, cinsiyet, eğitim, meslek vb. bilgileri kaydedilerek bir havuz oluşturulmaktadır.

İlimizde bulunan ticaret ve sanayi odaları, meslek odaları ve organize sanayi müdürlükleri ile işbirliğinin sağlanması amacıyla İl Müdürümüz Okan Şentürk, İl Müdür Yardımcımız Sinan Karademir, Şube Müdürlerimiz Özgür Tanrıverdi ve Ayfer Yazıcı tarafından il ve ilçe bazında Odalar ziyaret edilerek bir dizi görüşme gerçekleştirilmiştir. Yapılan görüşmelerde tüm sanayi ve ticaret odaları, meslek odaları ve organize sanayi müdürlükleri konuya aynı hassasiyetle yaklaşmış ve  deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımızı istihdamını sağlayabilecek açık iş pozisyonu bulunan odalara bağlı işverenlerimizin işgücü taleplerini İl Müdürlüğümüze bildirilmesi durumunda açık iş pozisyonu ile iş arayan havuzumuzda yer alan afetzede iş arayanların eşleştirilmesi yapılarak ilgililerin istihdamlarının sağlanmaya çalışılması hususunda karar alınmıştır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL