Yeniden Refah Partisi Kdz.Ereğli İlçe Başkanlığı 2.Olağan Kongresi Görkemli bir Atmosferde gerçekleşti

Yeniden Refah Partisi Kdz.Ereğli İlçe Başkanlığı 2.Olağan Kongresi öncesi konuşan Genel Başkan Fatih Erbakan, Türk halkının, milleti açlığa, yokluğa sefalete sürükleyen AK Parti hükümetinin 2023 seçimlerinde iktidardan gitmesini müjde olarak beklediğini söyledi. Mücahit Erbakan’, ‘Bu nesil seni..

Yeniden Refah Partisi Kdz.Ereğli İlçe Başkanlığı 2.Olağan Kongresi Görkemli bir Atmosferde gerçekleşti

Yeniden Refah Partisi Kdz.Ereğli İlçe Başkanlığı 2.Olağan Kongresi öncesi konuşan Genel Başkan Fatih ErbakanTürk halkının, milleti açlığa, yokluğa sefalete sürükleyen AK Parti hükümetinin 2023 seçimlerinde iktidardan gitmesini müjde olarak beklediğini söyledi.

Mücahit Erbakan’, ‘Bu nesil seni başkan yapacak’ sloganlarıyla konuşmasi kesilen Başkan Fatih Erbakan , Tatoğlu Kültür Merkezi’ndeki konuşmasında özetle şu ifadelere yer verdi.

‘Bizim televizyonumuz yok, belediyemiz yok, medyamız yok. Mecliste grubumuz yok. Ereğli’ye, ülkemizin kurtuluşuna bu kongre vesilemiz olsun.


Alım gücünün düşmesi ve borç, faiz vergi sefalet, zam ülke gündemimizde. 6. 6 milyardan 170 misli borçlanmış. 85 milyon borçlu. Özel sektör de perişan. 2 trilyon 842 milyon lira kamu borcu var.

Her yıl 100 milyon borç faizi ödüyoruz. Bu iktidar kalmaya devam ederse 8 yıl sonra ülke sefalette dünya birincisi olacak. Özelleştirilen 170 kamu kuruluşundan65 milyar dolar 3 senelik faiz ödemesine gitti.

TUİK’in tıraşladığı, özel enflasyon yüzde 70Gıda enflasyonumuz ise yüzde 89. Akademisyenlerin hazırladığı gerçek enflasyon yüzde 156Karpuzun 200 TLolduğu bir ülkede, 189 ülke arasında dünya 6.yız.

Türkiye olarak enflasyon ve borçlarda dünya şampiyonuyuz. Bir ülke kendi gıdasını üretemeyip SİHA yapsın, ister uzaya gitsin.Biz ülke olarak kendi karnımızı doyuramıyoruz.

Ülkemiz 2 milyon 588 bin çiftçiden 493 bin çiftçiye düşmüş. Tarım da bitti, hayvancılıkta bitti.  Bu şartlarda tarım hayvancılık devam etmiyor. Yerli üretimi destekleyeceğine, ithalat meraklısı hükümet tarımı da hayvancılığı da bitirdi.

Geçen yıl sefalet 80.67 puana geldi. Türkiye şampiyonluğa oynuyor. Köprü, tünel yol, işsizliğe, sefalete, yoksulluğa derman olmaz.

‘Müjde’ diye 2 milyon liralık eviaylık 28 binlira ile satmaktan bahsediyorlar. Açlık sınırı altında yaşayan asgari ücretli bu parayı nasıl ödeyecek. Bu ülkenin görmek istediği asıl müjde, 2023 seçimleri akşamı bu iktidarın gittiğini görmek.

Adalet Milli Görüşle olur, milli görüş ise Yeniden Refahla olur.’

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL