Asayiş Manşet Zonguldak

Yaşlıların Üzerinden Kredi Kartı Çıkatran Dümenciler, Tutuklandı!…

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen Dümen Operasyonu‘nda 4 kişi tutulandı.  Zonguldak Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) tarafından üç ay boyunca takip edilen, emekli vatandaşlarımız üzerinden ödenmeyecek krediler çekmek,..

Yaşlıların Üzerinden Kredi Kartı Çıkatran Dümenciler, Tutuklandı!…

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen Dümen Operasyonu‘nda 4 kişi tutulandı. 

Zonguldak Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) tarafından üç ay boyunca takip edilen, emekli vatandaşlarımız üzerinden ödenmeyecek krediler çekmek, bilgileri dışında kredi kartı çıkartarak harcama yapmak, kredilerden komisyon almak şeklinde eylemler gerçekleştiren ve bu şahıslara müşteri temin eden toplam 15 şüpheli şahıs hakkında Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Zonguldak Merkezi, Tekirdağ, Kocaeli, Ankara ve Bartın illerinde operasyon düzenlenmiştir.

Şüphelilerin ikamet ve işyerlerinde yapılan aramalarda 2 adet pos cihazı, değişik kişilere ait çok sayıda banka ve kredi kartıçok sayıda senet ve sair evraklar ele geçirilmiştir.

Adli mercilere sevk edilen şüphelilerden 10’u savcılık ifadesinden sonra, Ü.K. isimli şahıs ise Adli Kontrol hükümleri uygulandıktan sonra serbest bırakılmışlardır.

Mahkemeye sevk edilen A.U. (45), A.B. (40), Ş.A. (46) ve Z.B. (41) olmak üzere biri kadın 4 şüpheli ise tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL