Gündem Kdz.Ereğli Manşet Spor Zonguldak

Yaraşlı Yörük Yağlı Pehlivan güreşleri ertelendi.

Önümüzdeki pazar günü yapılması beklenen 2.si düzenlenecek olan Yaraşlı Yörük Köyü Yağlı Pehlivan Güreşleri hava muhalefeti nedeniyle ertelendi. Pandemi nedeniyle 2 yıl ara verilen, 18’i baş pehlivan olmak üzere 400 pehlivanın katılacağı..

Yaraşlı Yörük Yağlı Pehlivan güreşleri ertelendi.

Önümüzdeki pazar günü yapılması beklenen 2.si düzenlenecek olan Yaraşlı Yörük Köyü Yağlı Pehlivan Güreşleri hava muhalefeti nedeniyle ertelendi.

Pandemi nedeniyle 2 yıl ara verilen, 18’i baş pehlivan olmak üzere 400 pehlivanın katılacağı ve merakla beklenen Yaraşlı Yörük Yağlı Pehlivan Güreşleri hava muhalefeti nedeniyle ertelendi. Köy muhtarı İbrahim Çalık; ” 3 gündür bölgemizde süren aralıksız yağmur yağışları nedeniyle güreş sahasının çok ıslanarak güreş zemininin aşırı yumuşaması ayrıca meteoroloji’den aldıkları verilere göre yağmurun bugün ve yarında süreceği üzerine Geleneksel Yaraşlı Yörük Yağlı Güreşleri’ni ileri bir tarihe erteledik. ” açıklamasını yaptı.

 

Köy Muhtarı Çalık’ın verdiği açıklamada ayrıca ;

“Güreş severlerimiz 2 yıl aradan sonra heyecanla bu güreşleri bekliyordu. Bizlerde gönülden yapmayı planladığımız bu tarihi güreşleri hava şartları nedeniyle ileriki bir tarihe ertelemek zorunda kaldık. Güreş severlerimiz için organizasyonumuzu en kısa zamanda gerçekleştireceğiz. Biz Ata Sporumuz olan Yağlı Pehlivan Güreşlerini yaşatmak için her türlü çaba içerisindeyiz. Merak etmesinler en yakın sürede Yaraşlı Yörük Köyünde güreşlerimizi gerçekleştireceğiz.” Açıklamasında bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL