Asayiş Kdz.Ereğli Köşe Yazıları

Türkiye’de İlk ve Tek Kömür Deneyim Ocağı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Zonguldak’ta 46’ncı Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Türkiye’nin ilk ve tek Maden Müzesi ‘Kömür Deneyim Ocağı’nın açılışı gerçekleştirildi. Zonguldak’ta 46’ncı Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Avrupa Endüstri Mirası Rotası üyesi Türkiye’nin ilk..

Türkiye’de İlk ve Tek Kömür Deneyim Ocağı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Zonguldak’ta 46’ncı Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Türkiye’nin ilk ve tek Maden Müzesi ‘Kömür Deneyim Ocağı’nın açılışı gerçekleştirildi.


Zonguldak’ta 46’ncı Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Avrupa Endüstri Mirası Rotası üyesi Türkiye’nin ilk ve tek Maden Müzesi ‘Kömür Deneyim Ocağı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Açılış törenine; Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, BEÜ Rektörü Prof.Dr. İsmail Hakkı Özölçer, TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Jandarma Komutanı Cezmi Yalınkılıç, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Yahya Coşkun, Kazılar Daire Başkan V. Umut Görgülü ve davetliler katıldı.

“AMAÇ, ZONGULDAK’IN TURİZMDEN DAHA FAZLA PAY ALABİLMESİ”

Vali Tutulmaz açılışta yaptığı konuşmada turizmin iller için önemini vurguladıktan sonra, “İlimizin turizmden daha fazla pay alabilmesi amacıyla yapılan bütün bu çalışmaların bir anlam ifade edebilmesi, ekonomik katkı sağlayabilmesi için her kesimin desteğini önemsiyoruz.”dedi.

Açılışın ardından protokol üyeleri ve davetliler tarafından kömür deneyim ocağı gezildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL