Tam 239 Ambulans, 15 UMKE Timi, 1929 Sağlık Personeli ….

Batı Karadeniz Bölgesinde yaşanan afet için devlet tüm ekipleriyle sahada. Selden etkilenen Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Düzce’de 239 ambulans, 15 UMKE Timi, 1929 Sağlık personeli de sahaya indi…

Tam 239 Ambulans, 15 UMKE Timi, 1929 Sağlık Personeli ….

Batı Karadeniz Bölgesinde yaşanan afet için devlet tüm ekipleriyle sahada. Selden etkilenen Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Düzce’de 239 ambulans, 15 UMKE Timi, 1929 Sağlık personeli de sahaya indi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Batı Karadeniz’deki 5 kritik il için alarmada olduklarını iafede ederek sosyal medya sayfasından şu paylaşımı yaptı.

‘ZONGULDAK’TAYIZ. Yağışa bağlı muhtemel sel afetlerinden kaynaklanabilecek acil sağlık hizmeti ihtiyacı ve tedbir için 28 ambulans ve 2 UMKE timi, toplam 99 sağlık personeliyle Zonguldak’tayız.

BARTIN‘DAYIZ. Yağışa bağlı muhtemel sel afetlerinden kaynaklanabilecek acil sağlık hizmeti ihtiyacı ve tedbir için 32 adet ambulans ve 2 UMKE timi, toplam 216 sağlık personeliyle Bartın’dayız.

KARABÜK’TEYİZ. Yağışa bağlı muhtemel sel afetlerinden kaynaklanabilecek acil sağlık hizmeti ihtiyacı ve tedbir için 40 ambulans ve 2 UMKE timi, toplam 363 sağlık personeliyle Karabük’teyiz.

KASTAMONU’DAYIZ. Yağışa bağlı muhtemel sel afetlerinden kaynaklanabilecek acil sağlık hizmeti ihtiyacı ve tedbir için 51 ambulans ve 6 UMKE timi, toplam 810 sağlık personeliyle Kastamonu’dayız.

SİNOP’TAYIZ. Yağışa bağlı muhtemel sel afetlerinden kaynaklanabilecek acil sağlık hizmeti ihtiyacı ve tedbir için 47 ambulans ve 2 UMKE timi, toplam 188 sağlık personeliyle Sinop’tayız.

DÜZCE’DEYİZ. Yağışa bağlı muhtemel sel afetlerinden kaynaklanabilecek acil sağlık hizmeti ihtiyacı ve tedbir için 41 ambulans ve 1 UMKE timi, toplam 253 sağlık personeliyle Düzce’deyiz.’

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL