Son Dakika..“AHMET ERMAN, HİÇ BİR ŞEY YAPILMADIĞI İÇİN 4 MİLYON TL’SİNİ GERİ İSTİYOR”

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eski hastane alanına yapılması planlanan ve belediye tarafından ruhsatları verilen Fakülte Kampüsü projesinde bağışçılardan gelen üzücü bir haberi açıkladı. Posbıyık, kampüste herhangi bir çalışma başlamaması nedeniyle..

Son Dakika..“AHMET ERMAN, HİÇ BİR ŞEY YAPILMADIĞI İÇİN 4 MİLYON TL’SİNİ GERİ İSTİYOR”

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eski hastane alanına yapılması planlanan ve belediye tarafından ruhsatları verilen Fakülte Kampüsü projesinde bağışçılardan gelen üzücü bir haberi açıkladı. Posbıyık, kampüste herhangi bir çalışma başlamaması nedeniyle bağışçılardan Ahmet Erman’ın bayramın 2. Günü kendisini arayarak parayı geri istediğini açıkladı. Yetkililere seslenen Başkan posbıyık, “Yapacağız, edeceğiz derken hazır bağışçılarda paralarını geri istemeye başladı. Bana zaten bilgi vermiyorsunuz ama üniversite olayı çözülmeye başladı” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Mayıs ayı meclis toplantısında fakülte kampüsü konusunda üzücü bir haberi açıkladı. Posbıyık, hala çalışmaları başlamayan kampus projesinin bağışçılarının parayı geri istemeye başladıklarını açıkladı.

Başkan Posbıyık, açıklamasında şunları söyledi:

“Bir üzücü haber veriyorum. Sizleri bilgilendirmek zorunda olduğum için bu üzücü haberi veriyorum. Bayramın 2. Günü Ahmet Erman bey telefon etti bana. Ahmet Erman bey benim dostumdur. Bodrum’da yaşıyor. Kekeçler sülalesinden. Annesinin  hatırına Ereğli’deki üniversite kampüsündekatkım olsun dedi, Vali Erdoğan Bektaşdöneminde 4 milyon TL bağışta bulundu. Valilikte merasimle protokol imzalandı. Parayı da ilgili vakıf aldı.

Ahmet Erman bey bana isyan etti, “2 sene oldu parayı verdik, param pul oldu, hiçbir şey yaptıkları yok” dedi. “Bana yardım et, avukatlarıma talimat verdim parayı geri alacağım ve başka bir hayır kurumuna vereceğim” dedi.  ‘Siz niye yapmıyorsunuz’ dedi. “Biz yaptık, ruhsatlarını verdik, belediye olarak yapılması gereken her şeyi yaptık’ dedim. Bağışçılarda belli duyduğumuz kadarıyla, bizi bilgilendirmiyorlar, başlayacak diye bekliyoruz dedik. İkna etmeye çalıştım, rica ettim, minnet ettim, ‘acele etme abi’ dedim. ‘Biz bunu ayarlayacağız, ben gerekli yerlerle görüşeceğim’ dedim.

Kamuoyununda bundan bilgisi olması lazım. Üniversite konusu çözülmeye başlıyor. Yapacağız, edeceğiz derken bağışçılar paralarını geri istemeye başladı. Bu bir çözülme işaretidir. İlgili, yetkili herkese buradan bu çağırımı yapmış oluyorum. Bu benim belediye başkanı olarak görevim. Gidişatı hiç iyi görmüyorum, bu çağrıyı yapıyorum.”

Kentimizin merhum hayırseverlerinden Mehmet Ali Yılmaz’ın kızı merhum Necla Erman adına oğlu Ahmet Erman, eski hastane alanına yapılacak fakülte bloğunun birini yaptırmak üzere 4 milyon TL bağışta bulunmuştu. 2 yıl önce Vali Erdoğan Bektaş, hayırsever Ahmet Erman, ZBEÜ Rektörü Prof. Mustafa Çufalı , Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve TSO Başkanı Arslan Keleş ile birlikte valilik makamında protokol imzalandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL