Gündem Kdz.Ereğli Manşet

Seçimi Kaybetmemin Tek İhtimali Var..

Arslan Keleş katıldığı bir programda 1 Ekim’de yapılacak olan Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri hakkında oldukça iddialı sözler söyledi. SANAYİ ALANINA İHTİYACIMIZ VAR Arslan Keleş görevi devir aldıkları dönemde ilk..

Seçimi Kaybetmemin Tek İhtimali Var..

Arslan Keleş katıldığı bir programda 1 Ekim’de yapılacak olan Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri hakkında oldukça iddialı sözler söyledi.

SANAYİ ALANINA İHTİYACIMIZ VAR

Arslan Keleş görevi devir aldıkları dönemde ilk olarak Kdz.  Ereğli’de birlikte çalışma kültürü için çaba sarf ettiklerini  fakat  dünyaya  pandemi süreci başladığı, herkes gibi kendilerinin de oda olarak olumsuz yönde etkilendiği yaklaşık 2 yıl gibi bir süreç geçirdiklerini söyledi. Fakat bu süreçte boş durmadıklarını belirten TSO Başkanı Arslan Keleş yaptığı açıklamada Kdz. Ereğli’nin bir sanayi kenti olduğunu, ciddi anlamda yeni bir sanayi alanına ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Yatırım yapanlara yer gösteremediklerini dile getiren Keleş, acilen 2. OSB’nin şehre  kazandırılması gerekli ve bakanlıkta olan konunun son aşamasında olduğunu söyledi.  Ayrıca ilk hazırladıkları yer tespiti taslağını köy yerleşkesinden uzaklaştıran yeni bir taslakla yer tespiti yapılacağını belirtti.

 

BİZ HUZURU KAÇIRAN BİR ÇALIŞMA İÇERİSİNE GİRMEYİZ

Keleş sözlerinin devamında,  Oradaki mevcut arazi taşlık alan tarımı olmayan bir alan. Bölgemize, gençlerimize  iş lazım aş lazım. Ben orada herhangi bir yatırım yapmayacağım. Ama şehrimizin ciddi anlamda buna ihtiyacı var. Bizler o bölgede bulunan köylerin huzurunu kaçıran bir çalışma içerisinde değiliz. Onların huzuru bizim huzurumuz. Yer tespiti çalışmalarında mümkün olduğunca bunlara dikkat etmeye gayret ediyoruz. Bölgemizin ihtiyacı olan 2. OSB için en uygun alanı çizeceğiz.

 

DENİZ KENTİNTİDE YAŞIYORUZ  PAYDAN ALDIĞIMIZ  0TL

Majör projemiz  var. Kafes Balıkçılığı. Şehrimizde Emekli olan kesim hayli yüksek. Genel  Ekonomisi Emekli, Çelik ve Madenciliğe dayanan şehrimize alternatif gelir kazandırma adına bu proje ortaya çıktı. 2.250milyar dolar olan su ürünleri ihracatında Ereğli’nin aldığı pay sıfır lira. Bizim yapacağımız bu proje ile  Ereğli ve Zonduldak’ın alacağı pay 150 milyon dolar ihracat payı olacak. Buda 1000-1200 kişi iş istihdamı demek. Bunlar afaki rakamlar değil somut rakamlar. Bu proje ayrıca çevreye hiçbir kirlilik yaratmayacak şekilde projelendirildi.

 

40MİLYON TL LİK KOSGEB KREDİLERİ KULLANDIRDIK.

Oda üyelerimize dönemimizde iş hacmini genişletme yada kurma adına 40 milyon türk lirası KOSGEB ‘ten faydalanma olanağı sağladık. KODGEB’ten en çok faydalanan Kdz.Ereğli oldu.

 

YAPTIĞIMIZ İŞLERİN TAMAMLANMASI VE GELİŞİM İÇİN GÖREVE  TALİBİZ

1 Ekimde yapılacak olan TSO seçimlerine yaptığımız ve yapacağımız işlerin devamlılığı için yeniden aday olduk. Hayal satmadık. Yaptığımız ya da yapacağımız her iş bölgemize katma değer sağlayacak. Odamızın bütçesi geçmiş dönemden çok daha fazla durumda. Sosyal sorumlukluk adına biz  TOBB bağlıyız. Yapacağımız yardımlar sınırlı. Bir spor kulübüne ya da festivale bağış yapamıyoruz ama eğitim desteği gibi değişik kollarda bölgemize ciddi katkılar sağlıyoruz.

 

BU KENTİ DAHA DA İLERİ TAŞIMAK GEREKLİ

Geçtiğimiz süreçte şehirle bütünleştik, ayrımcılığı ortadan kaldırdık. TOBB ilişkilerimizi üst düzeye taşıdık. Kdz.Ereğli TSO ilk kez bizim dönemimizde TOBB ‘de hem yurt içinde yurt dışı komisyon üyeliğim, başkan yardımcılığım hem de  ilk defa yurt dışında odamız adına aldığım, 5 komite ve 10 ülkenin yer aldığı bir organizasyonda Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi olarak görevim var.

Ereğli büyük bir şehir, potansiyeli olan bir şehir, sanayi şehri onun için bu kenti daha da ileri taşımamız lazım. Ülkenin önündeki üretim fırsatından bölgemiz ve şehrimizde yararlanması gerekiyor. Bununla ilgili ciddi çalışmalarımız mevcut.

 

ODAMIZA VİZYON KATTIK

Kurumsallaşma sadece yönetimin değişmesi ile olmuyor. Her anlamda vizyonumuzun da genişlemesi gerekiyor. Bunu gerçekleştirmek için oda logosunu ve binamızın fiziksel durumunu iyileştirme yoluna gittik. Teknolojik, ekolojik , alt yapı yatırımları, üye memnuniyetine yönelik mesleki eğitim yatırımları gerçekleştirdik. 2. El araç satan, sac tüccarlarımıza ve diğer bazı  meslek gruplarındaki  üyelerimize kurslar açarak bu konuda bilgilendirdik ve yetkilendirdik.  Kısaca Odamızın Ereğli’ye yakışır hale getirmek için kurumsallaşma adına toplumun her kesimine dokunmaya çalıştık.

 

TERSANELERİN HAKLARININ TESLİM EDİLMESİ İÇİN ARACI OLDUK

Tersane sorunu konusunda odamız olarak yapabileceğimiz sadece öncü olmak, aracı olmak masaya yatırmak. Sorunu, sorun tepiti ve çözüm önerisi ile çıktığımız yolda tersaneler konusundaki problemler çözüm sürecine girdi. Tabi eski oranını yakalamayacak belki ama 600-700 çalışanı olan tersanelerimizde şimdi 1200 kadar çalışanı mevcut olan tersanecilerimize destekle ,  iş istihdamını artırmaya ve şehrimize katkı sağlamaya çalışıyoruz. Tabi bu ilerlemede ki en büyük başarı tersanecilerimizin ama azda olsa bunda odamızın da ön ayak olması, katkısı olması mutluluk verici.

 

HİÇ KİMSEYİ İŞİNDEN ETMEDİK

Oda binamıza yakın zamanda bölgemizin  açığını kapatacak yakın zamanda  işlevsel olarak faaliyete geçecek TOBB bir şubesi vasfına sahip bir arabuluculuk merkezi açtık. Bu işler oda personeli ve yönetimiyle yakaladığımız birliktelik ruhuyla ve takım çalışmasıyla gerçekleşti. Biz yönetimimize geldiğimiz günden beri personelimizden bir kimseyi çıkarmadık. Aşıyla işiyle oynamadık. İlhami Yazıcıoğlu’nun başkanlığında yapılan  son yönetim kurulu toplantısında binamızı işlevsel hale getiren herkese de teşekkür ettim.

 

BİR İNSANI İŞİYLE AŞIYLA TEHDİT ETMEYİN!

Arslan Keleş  TSO başkanı Keleş 1 Ekimde yapılacak olan Ticaret ve Sanayi Odası Seçimlerinde karşı aday olan Niyazi Özcan ve yandaş firmalar tarafından seçime giren üyelerin tehdit,  santaj ve zorbalık yapılarak seçime ipotek koyduğu iddiasında bulundu. Açıklamasında;

İş insanlarımız yaptığı işlerin kesilmesiyle tehdit ediliyor. Şantaja ve baskıya uğruyorlar. Bunlarla ilgili ses kayıtlarımız ve görüntülerimiz var. Bunları bugün yada yarın sermaye ve tescil kurumuna gönderme durumundayız.

 

BİZİM SEÇİMİ KAYBETMEK İÇİN TEK BİR İHTİMALİMİZ VAR.

Keleş yaptığı açıklamada seçimi kaybetmenin tek ihtimalinin seçimden çekilmek olduğunu söyledi.

Açıklamada;

Seçimi kaybetmenin başka ihtimali yok.  Santajla, tehditle, zorbalıkla seçimi alamayacaksınız. Ereğli’yi bu zihniyete teslim etmemek gerek. Bir insanı işiyle aşıyla tehdit etmek ne demek.  “-Ben sana iş vermem, pazartesi seni repertuvardan çıkaracaklar. Görürsün” demek ne demek? Bizim rakibimiz birden fazla.  Biri buradaki rakibimizin Ankarada’ki iki abisi, Ereğli’de iki abisi var bir deahiretliği var. İnsanları işiyle aşıyla tehdit etmeyin.

 

BU YAPILANLARI KİMSE UNUTMAYACAK

Bu yapılanları kimse unutmayacak. Ayrıca  Özcan tarafından kendisine hakaret içeren içeriklerle telefonuna mesaj atıldığını söyleyerek seçimi çirkinleştirdiklerini dile getirdi. Bunlar hoş şeyler değil. Bu seçimdir. Yapacaklarını anlat. Sabahtan akşama kadar oda çalışanlarımız tehdit ediliyor. Ulusal bir firmanın yetki belgesi için bizden boş belge almaya çalışıyor. Biz sahte işlere ortak olamayız, sahteciliğe ortak olamayız.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL