Genel Güncel Kdz.Ereğli Manşet

Projeler ne oldu?

  AK Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar ve Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın da katılımıyla parti binasında bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Açıklamasında 2019 yılı..

Projeler ne oldu?

 

AK Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar ve Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın da katılımıyla parti binasında bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Açıklamasında 2019 yılı yerel seçimlerinde Başkan Posbıyık’ın 100 projeyi kapsayan seçim kitapçığını basın mensuplarına gösteren Bozkurt; “Aradan 3 sene geçti. Her fırsatta ‘Ereğli’ye hükümet destek olmuyor’, diyen Posbıyık seçimlerde vaat ettiği 100 projeden 1 tane bile gerçekleştiremedi. Bu nasıl oluyor?.”, dedi.

“BİR DEDİĞİ, BİR DEDİĞİNİ TUTMUYOR”

“Her toplantıda Başkan Posbıyık, revizyonun bittiğini, sürecin tamamlandığını falan söylüyor. Ardından topu yine iktidara atıyor. Bizim revizyonu engellediğimizden falan bahsediyor. Açıklasın küm revizyona engel oluyor?.. Posbıyık’ın bir dediği bir dediğini tutmuyor”

GÜLTEKİN: “KİMSE ROL KAPMAYA ÇALIŞMASIN”

Başkan Bozkurt’un ardından söz alan AK Parti İl Genel Meclis üyesi Rıfkı Gültekin; tamamının il özel idare bütçesinden karşılanan köylere su getirme projesinde Başkan Posbıyık’ın şov yaptığının altını çizerek; “Herkes kendi işini yapsın. Kimse hükümetin eliyle reklam yapmaya kalkmasın. Şuan Belediye’nin işlettiği plajları biz tahsis ettik, Ereğlş belediyesine. Bizler Ereğli halkının menfaatleri için objektif bakabiliyoruz. Kendisşnden de bu tavrı bekliyoruz.”, dedi..

KORKMAZ: “KAYBEDEN EREĞLİ OLUYOR”

AK Parti Belediye meclis üyesi Numan Korkmaz, Ereğli halkı için kendilerinin sürekli bir öneri sunduğunu fakat hiçbir önerilerinin dikkate alınmadığını belirterek; “Şuan meclis çoğunluğu CHP’de olduğu için bizim önerilerimiz ciddiye alınmıyor. Sayın başkanın önderliğinde Ereğli’de yalnızca rutin belediye işleri yapılıyor. Onun haricinde birşey kalıcı projesi bulunmuyor. Biz ereğli halkı için her olumlu hizmete destek olmaya devam edeceğiz”, dedi.

Korkmaz ayrıca PKK sempatizanı olmakta suçlanan TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya verilen ödül için belediye meclisinden bir karar çıkmadığı, dolayısıyla ödül verilmesinin bizzat Halil Posbıyık’ın fikri olduğu ve sonuçlarının bizzat Posbıyık’ı bağlayacağını belirtti.

Demirtaş: “Gülüç’ü kapatmak işin uğraşmasın, Ereğli’yi il yapmak için uğraşsın”

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş toplantıda yaptığı açıklamada Gülüç’e 32 dönümü kapsayan millet bahçesi projesinde sona gelindiğini açıkladı. Sahil projesinin 2.etap projesinin yakın zamanda başlayacağını belirterek; “Akşamları Gülüç Ereğli’den çok daha kalabalık oluyor. Sizlerde görüyorsunuz. Bizler Gülüç’ü parlayan yıldız yapmak için çalışıyoruz. Şimdi kadınlarımız için sağlıklı yaşam merkezi yapmak için uğraşıyoruz.”

Gülüç’ün belediye meclis kararıyla kapatılmayacağının altını çizen Başkan Demirtaş;”Yıllardır Başkan Posbıyık’ta bir Gülüç sevdası var. Nedenini anlayamadık. Kanun açık, referandum yapılır. %51’i kapatın derse, kapatılır. Gerisi doğru değil. Gelin hep birlikte Ereğli’yi il yapalım. Gülüç’ü de ilçe yapalım.”, dedi..

Kaynak: Yeni Ufuk Gazetesi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL