Asayiş Bartın Manşet

Operasyonda, patlayıcı madde ve silah ele geçirildi

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda,sekiz şahsın ikametlerinde ve araçlarında çok sayıda patlayıcı madde ve silah ele geçirildi. Bartın İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı KOM Şube Ekipleri, Bartın Amasra Cumhuriyet..

Operasyonda, patlayıcı madde ve silah ele geçirildi

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda,sekiz şahsın ikametlerinde ve araçlarında çok sayıda patlayıcı madde ve silah ele geçirildi.


Bartın İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı KOM Şube Ekipleri, Bartın Amasra Cumhuriyet Başsavcılığından alınan mahkeme kararı sonrası düğmeye bastı.
Önceden belirlenen sekiz şüpheli şahsın adreslerine ve araçlarına gerçekleştirilen operasyonda çok sayıda dinamit ve el yapımı patlayıcı ele geçirildi.
Operasyonda 435 adet TTK ibareli dinamit,31 adet el yapımı patlayıcı (EYP),455 adet elektrikli kapsül, 16 adet ateşlenmeye hazır kapsül,8 adet elektrik kablosu,bir miktar barut, çeşitli renklerde 30 metre zamanlayıcı fitil ile irtibatlandırılmış kibrit ile bağlantılanmak suretiyle patlamaya hazır patlayıcı madde,3 adet ruhsatsız av tüfeği,3 adet kurusıkı tabanca ve bu silahlara ait 50 adet fişek ,74 adet 9×19 mm çapında fişek patlayıcı madde yapımında kullanılan çok sayıda materyal ele geçirildi.

Olayla ilgili olarak yakalanan ve gözaltına alınan sekiz şahıstan dördü emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakılırken diğer dört şüpheli savcılığa sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL