Gündem Kdz.Ereğli Manşet

Öğrencilere Paso Kart Uygulaması

Kdz. Ereğli’de hizmet veren Çilek Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi, yaklaşan yeni eğitim-öğretim dönemi öncesinde başlattığı çalışma ile aile bütçelerine katkı sağlamayı amaçlıyor. Kooperatif Yöneticilerinden alınan bilgiye göre; halk otobüslerinde öğrenciler..

Öğrencilere Paso Kart Uygulaması

Kdz. Ereğli’de hizmet veren Çilek Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi, yaklaşan yeni eğitim-öğretim dönemi öncesinde başlattığı çalışma ile aile bütçelerine katkı sağlamayı amaçlıyor. Kooperatif Yöneticilerinden alınan bilgiye göre; halk otobüslerinde öğrenciler için ‘paso’ uygulamasına geçiliyor.

UYGULAMA NASIL İŞLEYECEK?

Kooperatif Yöneticileri, yazılım çalışmalarının tamamlanıp otobüslerdeki cihazların paso sistemine uygun hale getirilmesiyle birlikte uygulamanın başlayacağını ifade ederken, bu sürenin ay sonunu geçmemesi öngörülüyor.

Uygulamadan üniversite öğrencileri dahil tüm öğrencilerin faydalanabileceğini ifade eden yöneticiler, öğrencilerin ‘Öğrenci Kent Kartları’ ile birlikte Kooperatife gelerek işlem yaptırması gerektiğini belirttiler.

PASO UYGULAMASININ İÇERİĞİ

Bilindiği gibi akaryakıta gelen zamlar ve artan maliyetler nedeniyle Kdz. Ereğli’de toplu ulaşıma yapılan son zam ile birlikte öğrenci tek biniş ücreti 5 liraya yükseltilmişti. Fakat paso uygulamasına dahil olacak olan öğrenciler, 1 ay boyunca 370 liraya 90 kez otobüse binebilecekler. Böylece öğrencilerin 1 binişleri 4 lira 11 kuruşa gelecek, bu da aile bütçelerine aylık 80 lira katkı olarak yansıyacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL