Kdz.Ereğli Manşet

Merhum Yusuf Oktay anısına kan bağışı kampanyası düzenlenecek

Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şubesi’nde uzun dönem başkanlık yapan merhum Yusuf Oktay için ailesi tarafından 24 Haziran 2022 Cuma günü Ali Molla Camii’nde Kur’an-ı Kerim okutulacak. Cuma namazının ardından ise..

Merhum Yusuf Oktay anısına kan bağışı kampanyası düzenlenecek

Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şubesi’nde uzun dönem başkanlık yapan merhum Yusuf Oktay için ailesi tarafından 24 Haziran 2022 Cuma günü Ali Molla Camii’nde Kur’an-ı Kerim okutulacak. Cuma namazının ardından ise merhum Oktay anısına kan bağışı kampanyası düzenlenecek.

Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şube Başkanı Kürşat Yağız, Kızılay Kdz. Ereğli Şubesinde uzun süre başkanlık yapan merhum Yusuf Oktay için ailesi tarafından yarın Cuma namazı öncesinde Kur’an-ı Kerim okutulacağını belirterek, tüm Ereğli halkını programa davet etti.

Başkan Yağız programa ilişkin olarak yaptığı açıklamada “Yusuf Oktay ağabeyimiz bizleri de iyilik hareketi olan Kızılay ailesine dahil eden çok sevdiğimiz büyüğümüzdü. Kdz. Ereğli’ye gerek Kızılay Başkanlığı yaptığı dönemde gerekse daha önce farklı dernek yada kurumlarda aldığı görevlerle çok önemli hizmetler yapmıştır. Ömrünü hizmete adamış merhum başkanımız Yusuf Oktay ağabeyimiz için ailesi tarafından yarın Cuma namazı öncesinde Ali Molla Camii’nde Kur’an-ı Kerim okutulacak. Cuma namazı sonrasında da cami cemaatine lokum ve şeker ikramında bulunulacak. Cuma namazı sonrasında ayrıca Zonguldak Kızılay Kan Merkezi ile merhum Yusuf Oktay ağabeyimiz anısına kan bağışı kampanyası düzenleyeceğiz. Tüm halkımızı bu programımıza davet ediyorum. Ben bu vesile ile merhum Yusuf Oktay ağabeyimize ilçemize yaptığı tüm hizmetlerden dolayı bir kez daha teşekkür ediyor, saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL