Kdz.Ereğli Manşet

Lider Çocuk Tarım Kampı Etkinliği Gerçekleştirildi

Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı koordinasyonu ile her yıl “Hayatın Merkezinde Tarım, Tarımın Merkezinde Çocuk” ilkesinden yola çıkarak çocuklara doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, çocukların..

Lider Çocuk Tarım Kampı Etkinliği Gerçekleştirildi

Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı koordinasyonu ile her yıl “Hayatın Merkezinde Tarım, Tarımın Merkezinde Çocuk” ilkesinden yola çıkarak çocuklara doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, çocukların tarımla buluşmalarını sağlayarak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla yapılan ‘Lider Çocuk Tarım Kampı’ bu yıl Ereğli İlçemiz Nurdan-Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu öğrencileri ile gerçekleştirildi.
1-3 Haziran 2022 tarihleri arasında İlkokul 4. Sınıf, 34 öğrenci ve öğretmenleri ile düzenlenen “Lider Çocuk Tarım Kampı” programının bu yılki teması “Uluslararası Geleneksel Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği” olarak belirlendi.

Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen 3 günlük kamp programı; öğrencilere balıkçılık, su ürünleri, su kaynaklarının tanıtımı, su ürünleri tüketiminin beslenmedeki önemi, yörelere özgü türler ile kaybolmakta olan türlere karşı doğa- çevre bilinci ve farkındalık oluşturmak amacıyla Ereğli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Mühendisleri Fatih Turan ve Seyfettin Bilici tarafından verilen eğitim ile başladı. Eğitim sonrası öğrencilere Gazi Alemdar Gemisi Müzesi gezdirildi.

Programın 2. Günü, program boyunca öğrencilere ikramda bulunan S.S. Kdz. Ereğli Su Ürünleri Kooperatifinin de desteği ile düzenlenen tekne turu ile başladı. Öğrenciler tekne turu ile denizi keşfedip yunusları yakından görme fırsatı yakaladılar. Program Ereğli limanında yer alan balıkçı barınakları, tekneleri ve su ürünlerinin saklandığı soğuk hava depolarının ziyareti ile devam etti.

Programın 3. ve son günü düzenlenen şenlikte İl Tarım ve Orman İl Müdürü Vekili İsmail Barutcu, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Engin Hasan Sarı, Ereğli İlçe Tarım ve Orman Müdürü Osman Günaydın ve S.S. Kdz. Ereğli Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Muharrem Ali Köse’nin de katılımları ile öğrencilere katılım belgeleri verildi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL