Güncel Manşet Zonguldak

KİLİMLİ’deki patlama neden oldu ?

Vali Tutulmaz bu konuda net bir şey söylemezken, yaralı işçilerin ikisindeki yanıklar akla metan gazı veya kömür tozu patlamasını getiriyor… Zonguldak/Kilimli’deki özel bir maden ocağında önceki akşam meydana gelen kaza..

KİLİMLİ’deki patlama neden oldu ?

Vali Tutulmaz bu konuda net bir şey söylemezken, yaralı işçilerin ikisindeki yanıklar akla metan gazı veya kömür tozu patlamasını getiriyor…

Zonguldak/Kilimli’deki özel bir maden ocağında önceki akşam meydana gelen kaza hakkında konuşan Vali Tutulmaz bu konuda kesin olmayan bilgileri basınla paylaştı. Tutulmaz şöyle dedi:

“Bu konuda emniyetimiz, olay olduğu andan itibaren bu işin adli yönünü savcılığımızla birlikte yürüttüler. Patlama sebebiyle ilgili bölümde bir şey söylemem, şu anda uygun olmaz. TTK’nın uzmanları yerinde incelediler. Adli bir olay olduğu için ilgililerin söylemesinde fayda var. Ama her zaman olabilecek patlamalardan birisi olduğu şeklinde bana iletilen şey. Bu tür şeylere olabilecek küçük bir kömür tozu patlaması şeklinde söylendi. Şu an itibarıyla 4 yaralımız kendi imkanlarıyla hastaneye geldiler. Hatta ilk anda patlamanın ocakta olmadığı yönünde de duyum var. İlk hastaneye geldiklerinde farklı şeyler ifade ediyorlar. Şu anda 2 arkadaşımızın tedavileri devam ediyor. Adli yönünde savcılığımız tarafından devam ediyor. İfadeler alındı; soruşturma savcılığımız kontrolünde sürüyor.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL