Güncel Kdz.Ereğli Manşet Zonguldak

Kdz. Ereğli’nin Çocuklarına Oyun Havuzu…

Kdz. Ereğli Belediyesi Bozhane mevkiinde Işıklı Islanma ve Oyun Havuzu yapıyor. Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Bulak, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla başlayan çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlediğini belirterek ayrıntılarla ilgili bilgi verdi. Atilla Bulak şunları..

Kdz. Ereğli’nin Çocuklarına Oyun Havuzu…

Kdz. Ereğli Belediyesi Bozhane mevkiinde Işıklı Islanma ve Oyun Havuzu yapıyor. Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Bulak, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla başlayan çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlediğini belirterek ayrıntılarla ilgili bilgi verdi.

Atilla Bulak şunları söyledi:

450 METREKARE ALANDA 150 ÇOCUK OYNAYABİLECEK

Bozhane’de bulunan Sanat Sokağı’na yapılacak ıslanma ve oyun havuzu toplam 450 m2 alan üzerine kurulacak. Üzerinde aynı anda 150 çocuğun oynayabileceği bir etkinlik alanı planlanıyor.

Sanat SokağıHalk Kafe ve Bozhane Çay Bahçesinde vakit geçiren ailelerin çocuklarının güvenli bir şekilde oyun oynayabileceği alanın yeniden düzenlenmesi çalışmasına başlandı.

Planlama yapılan alanda çocuklar, zeminden çıkan 40 noktadan su hareketiyle dans edecek, su hareketinin devamında su buharından oluşan sis bulutunun içinde eğlenceli vakit geçirecek.

Tüm çocuklarımızın güvenli ve eğlenceli vakit geçirmesi için son teknoloji filtrasyon sistemi kullanılacak. Sistem otomatik olarak çalışacak. Her su hareketinde çocuklara ulaşan suyun temiz olması sağlanacak.

ÇOCUK PARKI VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Ayrıca alanın bir kısmında bulunan çocuk parkımız mevcut haliyle korunup iyileştirilecek. Daha önce alanda bulunan ipli tırmanma duvarı, ıslanma ve oyun havuzuyla tekrar revize edilecek ve alana montajı yapılacak.

Turizm ve tatil bölgelerinde örnekleri bulunan, çocukların aileleriyle birlikte vakit geçirebilmesi için yapılan ışıklı ıslanma ve oyun havuzu her yaştan çocuğun birlikte oyunlar oynayıp kaynaşabileceği bir alan olarak tasarlandı.

KARADENİZ BÖLGESİ’NDE İLK KEZ UYGULANACAK

Dünyanın ve ülkemizin birçok bölgesinde planlanan oyun ve ıslanma havuzu; Belediye Başkanımız Halil Posbıyık talimatları ve çocuklar konusundaki hassasiyeti üzerine Batı Karadeniz Bölgesi’nde uygulanmış ilk proje olacak.

Tüm bu çalışmanın okullar açılmadan tamamlanması planlanıyor. Proje uygulaması bittiğinde şehrimizin tüm çocuklarına ve ailelerine hizmet edecek.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL