Eğitim Kdz.Ereğli Manşet

Kdz. Ereğli’nin Bazı Okullarında, Deprem Hasarı…

5.9 şiddetindeki Düzce depremi sonrasında Kdz. Ereğli Alemdar Anadolu Lisesi ve bir çok okulda hasar meydana geldi. Kdz. Ereğli Alemdar Anadolu Lisesi’nin bahçesinde daha önceden bulunan çatlaklar deprem sonrası büyüdü. Okulun bahçesi ve giriş..

Kdz. Ereğli’nin Bazı Okullarında, Deprem Hasarı…

5.9 şiddetindeki Düzce depremi sonrasında Kdz. Ereğli Alemdar Anadolu Lisesi ve bir çok okulda hasar meydana geldi.

Kdz. Ereğli Alemdar Anadolu Lisesi’nin bahçesinde daha önceden bulunan çatlaklar deprem sonrası büyüdü.

Okulun bahçesi ve giriş merdivenleri, öğrenciler açısından büyük tehlike oluşturuyor. Merdivenlerin adeta ikiye ayrılacak şekilde çatlaması öğrenci ve velilerini tedirgin ediyor.

Ayrıca Ereğli Fazlı Erdoğan Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi kolon ve kirişlerinde çatlaklar meydana gelirken, Kdz. Ereğli Lisesi yeni binasında geniş çaplı hasar meydana geldi.

Yeni yapılan Ereğli Lisesi binasında hasar meydana gelmesi ve eski binada hiç sorun olmaması ise yeni binaların ne derece depreme dayanıklı yapıldığı sorusunu akıllara getirdi.

Öte yandan deprem sonrası dün Kdz. Ereğli‘de onarımı süren bazı okullarda Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı ve Zonguldak İl Miili Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan ile birlikte inceleme yapan Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz‘ın hasarlo okuularda derse girilmemesi konusunda açıklama yapması bekleniyor.

Kdz. Ereğli Alemdar Anadolu Lisesi

             

Kdz. Ereğli Lisesi

      

Ereğli Fazlı Erdoğan Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi

              

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL