Gündem Kdz.Ereğli Manşet Zonguldak

Kdz.Ereğli’de Türk Polis Teşkilatının 177. yılı törenle kutlandı

Atatürk Anıtı önündeki etkinlik çelenk töreniyle başladı, ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal marşı okundu. Program İlçe Emniyet Müdürü Hasan Ünlü’nün konuşması ile devam etti; Ünlü’nün konuşması şöyle: Sayın Kaymakamım, Sayın..

Kdz.Ereğli’de Türk Polis Teşkilatının 177. yılı törenle kutlandı

Atatürk Anıtı önündeki etkinlik çelenk töreniyle başladı, ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal marşı okundu.

Program İlçe Emniyet Müdürü Hasan Ünlü’nün konuşması ile devam etti;

Ünlü’nün konuşması şöyle:

Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, Saygı Değer Kurum Amirlerim, Kıymetli Muhtarlarımız Partilerimizin ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Değerli Başkanları, Temsilcileri, Değerli Basin Mensupları, Saygı Değer Kdz. Ereğlililer, Kıymetli Mesai Arkadaşlarım,

Bugün mazisi şan ve şeref dolu Türk Polis teşkilatının 177’inci hizmet yılını kutlamanin gurur ve heyecanını birlikte yaşıyoruz. Teşkilatımızın kuruluş yıl dönümü münasebetiyle hazırlanan bu törene teşriflerinizden dolay şahsım ve teşkilatım adına şükranlarımı sunuyor sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Değerli Misafirler; 10 Nisan 1845 yilinda kurulan Türk Polis Teşkilatımız halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve suçlulari adalete teslim etmek gibi önemli görevleri yerine getirmenin yanı sıra ülkemizdeki huzur ve güven ortamının tesisinde de büyük rol üstlenmektedir. 177 yıllık geçmişe sahip emniyet teşkilatımız; birikim ve tecrübesiyle çağın yeniliklerini ve demokratik değerleri özümseyerek üstlendiği bu zor görevi başarıyla devam ettirmektedir.

Cumhuriyetimizin kurucusu ulu Önder Atatürk, Türk Polisini “Cumhuriyetin ve Kanunların düşmanlarına karşı bir kalkan olarak “nitelendirmiştir. Bu bilinçle; görev yapan Polisimiz hiç bir fedakarlıktan kaçınmayıp, gösterdiği hedefe doğru ilerlemeyi ve aziz Türk milletine karşı, sorumluluklarini yerine getirmeyi görev bilmiştir. Temel hak ve özgürlüklere saygılı hukukun üstünlüğüne bağlı bir anlayışla görevini hakkıyla yerine getirmenin sorumluluğunu taşıyan Emniyet Teşkilatımız, nitelikli personel yapısı, teknik ve fiziki kapasitesi, modern çağın gerekliliklerine uygun teknoloji kullanımı ile gücünü her geçen gün perçinlerken, yarınların daha güvenil ve huzurlu olması için de gerekli tüm çalışma ve uygulamaları hayata geçirmektedir. Değerli çalışma arkadaşlarım, Ilçemizde huzur ve güvenliğin sağlanmasında uyuşturucu ile mücadele, genel asayisin ve trafik düzeninin sağlanması, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele, suçu önleyici tedbirlerin alınması için gerekli adımları tereddütsüz ve tavizsiz bir şekilde atacak milletimizin desteği, sevgisi, güveni, her birinizin fedakarlığı, azmi ve gayretiyle yolumuza devam edeceğiz.

Bu vesileyle; her türlü şart ve koşulda büyük zorluklara katlanarak omuz omuza birlik ve beraberlik içerisinde görev yaptığımız tüm teşkilat mensuplarımızın aileleri ile birlikte, Türk Polis Teşkilatının 177.kuruluş yıldönümünü kutlar, görevleri başında hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle anıyorum. Mesai arkadaşlarıma, eş ve çocuklarına sağlık ve esenlikler diliyorum. Programimiza katılan siz değerli konuklarımıza saygılar sunarım

Törene, Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Ali Akça, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Gaziler ve Polis teşkilatı mensupları katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL