Güncel Kdz.Ereğli Manşet

Kdz.Ereğli Ziraat Odası Başkanı Zafer Yalman oldu

Kdz. EreÄŸli Ziraat Odası‘nın 7. OlaÄŸan Genel Kurulu‘nda Zafer Yalman baÅŸkanlığındaki liste seçildi. Kdz.EreÄŸli Ziraat Odası BaÅŸkanlığı Kongresi, KeleÅŸler Park Otel’de yapıldı. 22 yıllık baÅŸkan Adil Pulatın , oy birliÄŸi ile ömür boyu onursal baÅŸkanlığa seçildiÄŸi kongrede,..

Kdz.Ereğli Ziraat Odası Başkanı Zafer Yalman oldu

Kdz. Ereğli Ziraat Odası‘nın 7. Olağan Genel Kurulunda Zafer Yalman başkanlığındaki liste seçildi. Kdz.Ereğli Ziraat Odası Başkanlığı Kongresi, Keleşler Park Otel’de yapıldı.

22 yıllık başkan Adil Pulatın , oy birliği ile ömür boyu onursal başkanlığa seçildiği kongrede, odada 12 yıldır başkan yardımcılığı görevini yürüten Zafer Yalman ise yeni başkanlığa seçildi.

Divan başkanlığını Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu‘nun yaptığı ve depremzedeler için Kur’an-Kerim Tilaveti okunmasıyla başlayan kongrede, deprem felaketi nedeniyle adayların konuşma yapmaması delegelerin büyük çoğunluğunun oyu ile kabul edildi.

ANAP dönemimde Kdz. Ereğli İlçe Sekreterliği yapan Başkan adayı  Zeki Turhan duruma itiraz ederek,  konuşma yapmak istediğini ifade etti.

İstek üzerine 2. kez yapılan oylamada da kongre üyeleri Zeki Turhan‘ın konuşmasını kabul etmeyince Divan Başkanı Şeref Türkoğlu “Bu durumda ben ne yapabilirim. Genel kurul ne diyorsa ben onu uygulamak zorundayım” dedi.

Zeki Turhan bunun üzerine adaylıktan çekildiğini belirterek genel kurul salonundan ayrıldı.

Öte yandan Türkiye‘nin yaşadığı Yüzyılın Felaketi dolayısıyla eğitim ve yükseköğrenime ara verildiği şu günlerde, seçimin ertelenmemesi de dikkat çekti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL