Eğitim Kdz.Ereğli Manşet

Kdz. Ereğli Üniversite Kampüsüne, Erdemir’den Destek

Türkiye’nin en büyük yassı çelik üreticisi Erdemir, toplumsal geliÅŸime yönelik faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. EÄŸitime verdiÄŸi desteÄŸe bir yenisini ekleyen Erdemir, Zonguldak ValiliÄŸi ve Karadeniz EreÄŸli Kaymakamlığı ile protokol imzaladı. Dünyanın en büyük çelik üreticileri arasında yer..

Kdz. Ereğli Üniversite Kampüsüne, Erdemir’den Destek
Türkiye’nin en büyük yassı çelik üreticisi Erdemir, toplumsal gelişime yönelik faaliyetlerini aralıksız
sürdürüyor.
Eğitime verdiği desteğe bir yenisini ekleyen Erdemir, Zonguldak Valiliği ve Karadeniz Ereğli
Kaymakamlığı 
ile protokol imzaladı.

Dünyanın en büyük çelik üreticileri arasında yer alan Erdemir, üretimi ve istihdamıyla ülke ekonomisi için değer yaratırken, toplumsal gelişime yönelik faaliyetlerine bir yenisini ekledi.
Karadeniz Ereğli’de Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) bünyesinde bulunan ve üniversite kampüsü olarak tahsis edilmiş alana inşa edilecek fakülte ve eğitim binalarına Erdemir tarafından destek sağlanmasına ilişkin bir protokol imzalandı.
Erdemir ile Zonguldak Valiliği ve Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı arasındaki protokol, Zonguldak
Valisi Mustafa Tutulmaz, Karadeniz Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Erdemir Genel Müdürü Niyazi Aşkın Peker ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Sinan Bozkurt
‘un katılımıyla 13 Ekim 2022 tarihinde imzalandı.


57 YILDIR BÖLGENİN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLIYOR
 

Vali Mustafa Tutulmaz ile Kaymakam Mehmet Yapıcı Erdemir’in eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür ederken, yapılan protolün Kdz. Ereğli’ye hayırlı olmasını diledi.

Vali Mustafa Tutulmaz‘da, ‘Erdemir, Karadeniz Ereğli’de 57 yıldır bölgenin ve sanayinin can damarı olmayı sürdürüyor. Kuruluşundan günümüze bölgenin eğitim alanındaki ihtiyaçlarını mümkün olduğunca karşılayarak, ülkemizin geleceği olan gençlerimizin eğitimine yönelik katkı sağlıyor.’ dedi.
Kdz. Ereğlili Genel Müdür Niyazi Aşkın Peker‘de Erdemir‘in eğitme verdikleri destek kapsamında Ereğli Kampüsüne katkı verecekleri için memnun olduklarını ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL