Gündem Kdz.Ereğli Manşet

Kdz. Ereğli TSO Üyesi, Tehdit ve Şantaja Maruz Kalamaz!…

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Arslan Keleş, Keleşler Park Oteli’nde Proje Tanıtım Toplantısı düzenledi. Toplantı sonrası gazeteciler, Başkan Arslan Keleş’e, Erdemir’in neden karşısında olduğu, ETSO Adayı Niyazi Özcan‘ın tehdit-şantaj ve hakaret ettiği iddiaları ile yaşanan gerginliklerin nedenlerini sordu…

Kdz. Ereğli TSO Üyesi, Tehdit ve Şantaja Maruz Kalamaz!…

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Arslan Keleş, Keleşler Park Oteli’nde Proje Tanıtım Toplantısı düzenledi.

Toplantı sonrası gazeteciler, Başkan Arslan Keleş’e, Erdemir’in neden karşısında olduğu, ETSO Adayı Niyazi Özcan‘ın tehdit-şantaj ve hakaret ettiği iddiaları ile yaşanan gerginliklerin nedenlerini sordu.

Arslan Keleş, ‘Ben devletime güveniyorum, vergimi ödeyen iş insanıyım. 2 bin 650 üyeyle birlikte bana hakaret mesajı atan Niyazi Özcan’ın da başkanıyım. Onu da temsil ediyorum.

Hiç Kimse ETSO Başkanına, Terbiyesiz Ve Hakaret Dolu Mesajı Atamaz

Hiç kimse Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası tüzel kişiliğinin yönetim başkanına bu terbiyesiz ve hakaret dolu bir mesajı atamaz. Hatta bu arkadaşımız yaptığı iş çok büyük bir marifetmiş gibi benim çalışma arkadaşıma ve oda çalışanlarına bu mesajı gösteriyor. Bununla ilgili olarak savcılığa şikâyette bulundum, arkadaş da gitti ifadesini verdi. Bunun cezasını yargıdan kendisi bulacaktır.

Ben Sana İş vermem, Ben Sana Mal Vermem, Ben Sana İş Yaptırmam 

Tehdit ve şantaj konusu çok önemli. Bunu laf olsun diye söylemiyorum. Seçme ve seçilme anayasal hak. Kimse karışamaz. 2 yılını dolduran ETSO üyesi herkes aday olabilir. Her kurum da temsilci verebilir. Ama hiç bir kurum iş ilişkisi içinde olduğu kişi, ya da şirketleri, ‘Ben sana iş vermem, ben sana mal vermem, ben sana iş yaptırmam. Pazartesi günü seni repertuardan çıkartırım’ diyemez.

Kdz. Ereğli TSO Üyesi ve İş İnsanı, Tehdit ve Şantaja Maruz Kalamaz

Bunu yapamaz, buna hakkı da yok, haddi de yok. Ereğli TSO üyesiEreğli iş insanı tehdit ve şantaja maruz kalamaz. Kimse kimseyi tehdit edemez. Hem de işle ve aşla. Böyle bir şey olabilir mi? Bunu yapan arkadaşlar o kadar amatörler ki, bu tehdidi insanların gözünün içine bakarak yaptılar. Talimatın kimden geldiğini biliyorum. Beyefendi sen bu işlere karışma.

İş İnsanıyım. 2018 Yılından Bu Yana Erdemir İle 1 TL’lik Ticaretim Yok

Bana Erdemir ile aranda ne oldu diye herkes soruyor.  Dün en iyi bendim, bugün en kötü benim. 2018 yılının 15 Nisan’ından bugüne kadar Erdemir ile 1 TL’lik ticaretim yok. Ben iş insanıyım. Arkadaşlarla beraber 8 Ağustos 2022’de ortak şirket kurdum. Seçim çalışmalarını, Aslan Keleş’e iftira atmak üzere kuranlar çirkinleşirse bende çirkinleşirim.

Seçimlere Dışarıdan Karışanlar, Kdz. Ereğli’yi Şekillendirmeye Çalışıyor

Bu seçimlere dışarıdan karışanlar var. Seçimlere dışarıdan karışan Ankara’dan 2 abi var. Arada bir gidip geliyorlar, Ereğli’yi şekillendirmeye çalışıyorlar. Ereğli‘yi şekillendirmeniz için Ereğli’de üretiyor ve çalışıyor olmanız lazım. Ereğli için mücadele etmeniz lazım. Şekillendirmenin başlıca sebebi ise menfaat.

Ereğli’de de abiler var. Kendi işinden uzak, her şeye burnunu sokan kişilerde var. 2’de burada abi var, birde ahretliği var. Beyaz listede sevdiğimiz saf ve halis duygularla hareket eden arkadaşlar var. Kime ve neye oy verdiğini bilmeleri gerekiyor. Doğrusunu gelip bana sorsunlar.

Şantaj Yöntemleri, Kimin Kimi Tehdit Ettiği Belli. Bunu Herkes İyi Biliyor

Burada şantaj yöntemleri ve kimin kimim tehdit ettiği belli. Bunu herkes iyi biliyor. Erdemir’in iş kollar neler. Ses ve görüntü kayıtları var dedik ya. Şimdi aracılar var. Birileri cennet vaat ediyor. Bende bunu vaat edenlere Pazartesi günü 2 katını vaat ediyorum. Pazartesi günü yorgan gider, kavga biter. Hayat kaldığı yerden devam eder.’ dedi.

TSO Başkanı Arslan Keleş’in Açıkladığı 25 Ayrı Projesi İse Şöyle: 
1- 2. OSB proje
2- Orta ölçekli sanayi sitesi
3- Kafes balıkçılığı
4- Kimyasal ve mekanik test laboratuar merkezi
5- Kdz. Ereğli Teknopark şubesi
6- Gastronomi ve girişimcilik merkezi kurulması
7- Kdz. Ereğli AB bilgi merkezi
8- Türkiye ile AB arasında ticari entegrasyonu destekleme
9- Bölgesel kalkınma güç platformu
10- Sosyal sorumluluk projeleri
11- Benim okulum benim sanayim
12- Yeşil mutabakat ve yenilenebilir enerji üssü projesi
13- Filyos Vadisi
14- Çelik ürünleri ve makine fuarı
15- Dijital dönüşüm ve e-ticaret eğitimi
16- Proje ofisi ekibi
17- Genç girişimcileri harekete geçirilmesi
18- Kadın girişimcilere tam destek
19- Geri dönüşüm atölyeleri
20- Meslek kümelenmeleri
21- Kişisel Gelişim ve Danışmanlık Hizmetleri
22- TOBB MEB meslek lisesi
23- TIR ve kamyon parkı
24- Endüstriyel tarım
25- Motivasyon ve ekip çalışması,

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL