Ekonomi Kdz.Ereğli Manşet Zonguldak

Kdz.Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş’ten önemli açıklamalar

Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Lal Kafe’de basın toplantısı düzenledi. Keleş, ekonomiden spora kadar pek çok konuda yapılan ve yapılması hedeflenen çalışmalara..

Kdz.Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş’ten önemli açıklamalar
Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Lal Kafe’de basın toplantısı düzenledi. Keleş, ekonomiden spora kadar pek çok konuda yapılan ve yapılması hedeflenen çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.
Son günlerin gündem konusu Cami ile ilgili görüşlerini açıklayan Keleş; “Cami alanı Kent Meydanıdır. Bu konuyu belediye başkanımız ve yönetim kurulu üyelerinin mecliste değerlendirmesini rica ediyoruz“, dedi..
Başkan Keleş’in açıklamaları şöyle:
ARABULUCULUK MERKEZİ AÇILIYOR

TOBB tahkim ve arabulucuk merkezi yapılıyor. 5 haziranda açılışı yapılacak.

TOBB OKUL SÖZÜNÜ TUTUYOR
20 mayıs tarihi itibariyle milli eğitim bakanlığına resmi yazı yazıldı. Kırmacı mahallesi 4.400 m2 alan üzerine yapılacak. 24 derslikli bir Anadolu Lisesi olacak
EN BÜYÜK STK
Kdz.Ereğli TSO 2650 üyesi 30 bin sigortalıyı içinde barındıran en büyük STK
DİJİTAL EHLİYET YETKİSİ
Dijital ehliyet alınabilmesi için yetki belgesini aldık. Artık Zonguldak’a gidilmesi gerekmeyecek.
2.OSB PROJESİ SON SÜRAT DEVAM EDİYOR
Kdz.Ereğli’de 1300 nufüs kaybettik. Ereğli’de çocuk nüfusunun artması gerekiyor. Buda istihdam oranıyla paralel oranda gidiyor. 2.osb için Kaymakam bey’le son toplantı yapıldı. 194 hektar bir alandan bahsediyoruz. Bunda herhangi bir aksama yada iptal sözkonusu değil. Son olarak bakanlık görüşü kaldı. İçi boş söylemler ve yalan beyanlara itibar edilmesin.
 
1 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM GELİYOR
Bölgeye 1 milyar dolarlık yatırım yapacak, bir firma ile görüşüyoruz. 350 dönüm yer istiyor. 2.osb ile bu sorunu da aşacağız.
Ereğli’nin büyümesini istemiyorsanız. Bize karşı çıkabilirsiniz. Yada karşı çıkanlara bu şekilde bakmak gerekiyor.
KIYICAK’TA KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK
Kıyıcak’ta kimsenin tarlasına girme gibi bir niyetimiz yok. Osb tamamen kullanılmayan araziye kullanılacak.
KDZ.EREĞLİ’YE SERA OSB ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR
ZTSO ile birlikte yürüttüğümüz sera organize sanayi bölgesi projemiz devam ediyor. Bunun ilki Çaycuma’da gerçekleşti. 2.sini Kdz.Ereğli’de gerçekleştirmek istiyoruz. Buradaki en büyük sorun ısınma sorunu, bu sorunla alakalı BAKKA ile görüşmelerimiz devam ediyor.
BALIK İHRACATINDAN PAYIMIZI ALACAĞIZ
Karadeniz’deki somon balığı yetiştiriciliği önemli bir proje. Bunun için çalışmalarımızı ciddi manada sürdürüyoruz. Pazardaki 2 milyar dolarlık kazançtan, Ereğli olarak payımızı almak istiyoruz. Yakın zamanda sonuç alacağımıza inanıyoruz.
FAKÜLTELER KAMPÜSÜNDE SONA DOĞRU
Kdz.Ereğli’ye yapılması planlanan Fakülteler kampüsünde gecikmeler yaşandı. Projeler çıktı. Ruhsatlar alındı. Problem yok. İsim zikretmemiz doğru değil. Ereğli’deki en büyük 2 kurum yapım işini üstlendi. Kendileri zaten açıklamaları yapacaktır.
CAMİ’NİN YERİ KENT MEYDANIDIR
Kdz.Ereğli sahiline yapılması planlanan Cami ile ilgili daha önce hiçbir açıklama yapmadık. Ama artık açıklama yapmamız zorunlu hale geldi. Doğru yatırım bizim için önemli. Bizler için Cami için doğru yatırım. Kent Meydanı olarak ayrılan yete yapılmasıdır. Bunu Belediye Başkanımız ve meclis üyelerinden tekrar mecliste görüşmesini rica ediyoruz. En optimal çözüm budur.
SEÇİM TARİHİ BELLİ DEĞİL
TOBB’da herhangi bir seçim kararı alınmış değil. Şuan için seçimlerin hangi tarihte yapılacağı netlik kazanmadı. Bizler burada baki değiliz. Biz sonuç odaklı olarak çalışıyoruz. Kdz.Ereğli’nin sorunlarını tespit ediyor ve çözüm önerileri için çalışıyoruz.
‘İt ürür, kervan yürür’, bizim gündemimiz sadece Ereğli..
SPOR’A MANEVİ DESTEK VERECEĞİZ
Geçtiğimiz gün Başkan Yardımcımız Tasin Tanyıldız ile Belediye Başkanımız Halil Posbıyık’ı ziyaret ettik. Bu konu kamuoyunda biraz yanlış anlaşıldı. Ziyaretimizin amacı belediyespor değil. Gündem konuları üzerine sohbet ettik. Belediyespor konusunda taraf değiliz. Akın Katı benim kardeşim. Halil Bozkuş’ta arkadaşımız..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL