Gündem Kdz.Ereğli Manşet Zonguldak

Kdz.Ereğli Sahiline Cami Yapım Kararı Çıktı!…

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ilçede cami yapılması için seçtiği sahil yeri ve cami yapımına itiraz edeceklerini biildirdi. Başkan Halil Posbyık konuya ilişkin sosyal medya sayfasından şu paylaşımı..

Kdz.Ereğli Sahiline Cami Yapım Kararı Çıktı!…

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ilçede cami yapılması için seçtiği sahil yeri ve cami yapımına itiraz edeceklerini biildirdi.

Başkan Halil Posbyık konuya ilişkin sosyal medya sayfasından şu paylaşımı yaptı:

Kdz. Ereğli Çevre Platformu (KERÇEP) tarafından düzenlenen Moderatörlüğü’nü Avukat Yakup Okumuşoğlu‘nun yaptığı, Prof. Dr. Doğan Kantarcı, Prof. Dr. Ali Osman Karababa, Tarım Orman İş Genel Başkanı Şükrü Durmuş’un katıldığı “Geleceğimiz İçin Çevre” paneline katıldık.

Panelde, kentimizin gündemine taşınan sahile cami yapımı konusunda gelinen son durum hakkında bilgi verdim. Cami için bakanlık tarafından Re’sen yapım kararı çıktı. Bu konuda yapmayı planladıklarımız hakkında açıklamalarda bulundum.’

Bilindiği gibi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, amfi tiyatro mevkiine deniz doldurmak suretiyle yapılması düşünülen cami için 5 ayrı noktada sondaj çalışması yaptıktan sonra, caminin yapılması onayını vermişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL