Güncel Kdz.Ereğli Manşet

Kdz. Ereğli Kampüs İnşaatı, 2023 Yılında Başlayacak!….

Konuya ilişkin açıklama şöyle: 06 Ocak 2023 tarihinde yerel basında çıkan ve Zonguldak Milletvekilimiz Ünal Demirtaş’a atfen yapılan haberlerde, Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’in Ereğli Kampüs inşaatının 2024’e ertelendiğine ilişkin bir açıklaması olduğu ifade edilmiştir. Söz konusu..

Kdz. Ereğli Kampüs İnşaatı, 2023 Yılında Başlayacak!….

Konuya ilişkin açıklama şöyle:

06 Ocak 2023 tarihinde yerel basında çıkan ve Zonguldak Milletvekilimiz Ünal Demirtaş’a atfen yapılan haberlerde, Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’in Ereğli Kampüs inşaatının 2024’e ertelendiğine ilişkin bir açıklaması olduğu ifade edilmiştir.

Söz konusu haberler dolayısıyla bu basın açıklamasının yapılması zorunluluğu doğmuştur.

Ereğli Kampüs İnşaatı, 2023 Yılında Başlayacak

Üniversitemiz Ereğli Kampüsü ile ilgili daha önce hazırlanmış olan 14 bin metre karelik bir bina projesi bulunmaktadır. Bu bina inşaatı ile ilgili olarak Ereğli Eğitim Vakfına ilk planda Erdemir tarafından önemli bir miktar bağış sağlanmıştır.

Ereğli’de faaliyet gösteren diğer önemli kuruluşların da bağış taahhütleri bulunmaktadır. Bu kapsamda Ereğli Eğitim Vakfı ile Üniversitemiz arasında 2022 Aralık ayında bir protokol imzalanmıştır.

Protokol gereğince bina inşaatı 90 gün içerisinde başlayacak ve 48 ay içerisinde tamamlanacaktır. Bu bağlamda Mart 2023 tarihinde bina temelinin atılması beklenmektedir.

9 Bin 500 Metrekarelik Ek Bina Talebi, 2024 Yılında 

Rektörlüğümüz tarafından 2023 yatırım planında, biri Merkez Kampüste diğeri ise Ereğli Kampüsünde olmak üzere 9 bin 500 metrekare ek bina talebinde bulunulmuş, ancak diğer üniversitelerde işleyen süreçlerde olduğu gibi devam eden projelere ödenek verilmiş, fakat sıfırdan bina projelerine ödenek verilmemiştir.

02 Ocak 2023 tarihinde basın mensuplarıyla yapılan toplantıda Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, bu binalardan söz ederek ek binalar için 2024’de yeniden ödenek talebinde bulunulacağına vurgu yapmıştır.

Konuyu Yanlış Değerlendiren Basın, Haberi Kaldırdı 

Ancak toplantı sırasında konuyu yanlış değerlendiren bir basın organı tarafından toplantı sırasında söz konusu söylem bağlamın sadece bir parçası alınarak kamuoyuna servis edilmiş, ancak konunun anlaşılmasıüzerine haber yayından kaldırılmıştır.

Sonuç itibarıyla, Ereğli Kampüsünde projesi hazır olan 14 bin metrekarelik bina inşaatı 2023 yılında başlayacaktır. 2024 yılı için ise 9 bin 500 metrekare ek bina talebinde bulunulacaktır.’

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL