Gündem Kdz.Ereğli Manşet Zonguldak

Kdz Ereğli Hukukçular Derneği’nin Yeni Başkanı Nilay Merve ARICAN

Kdz. Ereğli Hukukçular Derneği Olağan Genel Kurul toplantısını 30 Eylül günü yoğun katılımla gerçekleştirdi. Dernek merkezinde üyelerin katılımıyla gerçekleştirilen genel kurul toplantısı neticesinde oybirliği ile Av. Nilay Merve Arıcan’ın başkanlığındaki..

Kdz Ereğli Hukukçular Derneği’nin Yeni Başkanı  Nilay Merve ARICAN

Kdz. Ereğli Hukukçular Derneği Olağan Genel Kurul toplantısını 30 Eylül günü yoğun katılımla gerçekleştirdi.

Dernek merkezinde üyelerin katılımıyla gerçekleştirilen genel kurul toplantısı neticesinde oybirliği ile Av. Nilay Merve Arıcan’ın başkanlığındaki yeni yönetim getirildi.

Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

 

Av. Nilay Merve ARICAN

Av. Benan DEMİRSAN

Av. Eda ERDEM

Av. Mert YEŞİLTAŞ

Av. Ömer ŞAHİN

Kongre sonrası kamuoyuna bir açıklama yapan derneğin yeni yönetim kueulu şu görüşleri paylatı:

“Dünya’nın ve ülkemizin geçtiği bu zorlu günlerde cübbemizi giyerken ettiğimiz yemine sadık kalarak evrensel hukuk ilkelerinin yerleşmesi için insan haklarının her daim yılmaz savunucusu olacağız. Yargılama faaliyeti sırasında önümüze çıkan tüm zorluklarla yılmadan mücadele edeceğiz ve köklerini tarihin derinliklerinden alan mesleğimizi; meslek ilke ve kurallarına sadık kalarak onurlu bir şekilde icra etmeye devam edeceğiz. Avukatlık mesleği; insanlık tarihinin derinlerine kök salmış, bu köklerden beslenerek bugünlere gelmiş, halkın hak arama özgürlüğünün somutlaşmış hali olmuştur. Unutulmamalıdır ki avukatın sesi kesilirse, halkın da sesi kesilir. Bizler de Kdz. Ereğli Hukukçular Derneği olarak her zaman halkın sesi olmaya devam edeceğimizi bildiririz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL