Kdz.Ereğli Manşet Yaşam Zonguldak

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ’NİN SOSYAL YARDIMLAŞMADAKİ BAŞARISINI GÖLGELEYEMEZSİNİZ”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ‘İftar öncesi belediye verdiği sıcak yemeği geri’ aldı şeklinde yalan ve maksatlı haber yapıp abonelerine servis eden İhlas Haber Ajansı’na ve bu haber üzerinden..

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ’NİN SOSYAL YARDIMLAŞMADAKİ BAŞARISINI GÖLGELEYEMEZSİNİZ”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ‘İftar öncesi belediye verdiği sıcak yemeği geri’ aldı şeklinde yalan ve maksatlı haber yapıp abonelerine servis eden İhlas Haber Ajansı’na ve bu haber üzerinden siyasi propaganda oluşturmaya çalışanlara sert tepki gösterdi. Posbıyık, “İhlas Haber Ajansı 2022 yılı için aylık 5 bin TL abonelik talep etti, vermeyince böyle kurgu haber yaptı. Bu haber üzerinden de belli çevreler sosyal medyada algı oluşturmaya başladılar. Hergün 1285 kişiye sıcak yemek veriyoruz, 2 kişiye daha mı veremeyeceğiz. Sizin Kdz. Ereğli Belediyesi’nin sosyal yardımlaşmadaki başarısını gölgelemenize izin vermeyeceğim. Bu bölgede, gerçek ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek ulaştıran tek belediye olarak hizmetimize devam edeceğiz” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, İhlas Haber Ajansı tarafından yerel ve ulusal basına servis edilen ‘Kdz. Ereğli Belediyesi, iftar öncesi verdiği sıcak yemeği geri aldı’ şeklindeki yalan ve maksatlı habere sert tepki gösterdi.

Posbıyık, şunları söyledi:

“Sevgili Ereğliler, kıymetli vatandaşlarımız..

Hafta sonu yerel ve ulusal medya ile sosyal medya mecralarında konu edilen yemek yardımı konusuyla ilgili sizleri bilgilendirmek istiyorum.

-1285 KİŞİYE SICAK YEMEK-

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL