Güncel Kdz.Ereğli Manşet

Kaymakam Yapıcı’dan “Dünya İnsan Hakları Günü” Mesajı

Kdz. Ereğli Kaymakamı  Mehmet YAPICI’nın  “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” dolayısıyla yayınlamış olduğu mesaj aşağıda yer almaktadır. ”Buüntüm insanlığın ortak değeri, çağdaş dünyanın ortak paydası olan, İnsan Hakları Evrensel..

Kaymakam Yapıcı’dan “Dünya İnsan Hakları Günü” Mesajı

Kdz. Ereğli Kaymakamı  Mehmet YAPICI’nın  “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” dolayısıyla yayınlamış olduğu mesaj aşağıda yer almaktadır.

”Buüntüm insanlığın ortak değeri, çağdaş dünyanın ortak paydası olan, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabulünün 74. Yıldönümünü kutluyoruz.

İnsan onuruna yakışan, evrensel değerlere dayalı bir sistemin tüm dünyaya kök salması için gayret göstermek hepimizin ortak sorumluluğudur. Merhamet, saygı, eşitlik, hak ve haysiyet gibi insani değerlerin devlet ve toplum hayatına hâkim kılınması daha huzurlu, istikrarlı ve güvenli bir dünya için elzemdir.

Tarih boyunca farklı kültürlere ve dinlere kucak açarak dünya barışına önemli katkılar sağlayan Ülkemiz, bu konudaki duyarlılığını her zaman ortaya koymuş ve önemli sözleşmelere imza atmıştır.

Geçmişte olduğu gibi bugün de, demokrasi, insan hakları, saydamlık, kadın-erkek eşitliği gibi ortak değerlerimizin güçlendirilmesi ve yaygınlaştırılmasına; hoşgörüsüzlük, ile her türlü etnik, dini ayrımcılık ve aşırılıkla mücadele edilmesine yönelik çalışmalar kararlılıkla sürdürmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; her alanda insan haklarının ön planda tutulduğu ve korunduğu güvenli bir gelecek temenni ediyor, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutluyorum.

 

 

Mehmet YAPICI

Kaymakam

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL