Güncel Kdz.Ereğli Manşet

Kaymakam Yapıcı’dan“8 Kasım Uzun Mehmet’i Anma ve Kömürün Bulunuş Günü” Mesajı

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet YAPICI  “8 Kasım Uzun Mehmet’i Anma ve Kömürün Bulunuş Günü” dolayısıyla  mesaj yayınladı. Kaymakam Yapıcı, mesajında şu görüşlere yer verdi: Uzun Mehmet tarafından 8 Kasım 1829’..

Kaymakam Yapıcı’dan“8 Kasım Uzun Mehmet’i Anma ve Kömürün Bulunuş Günü” Mesajı

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet YAPICI  “8 Kasım Uzun Mehmet’i Anma ve Kömürün Bulunuş Günü” dolayısıyla  mesaj yayınladı.

Kaymakam Yapıcı, mesajında şu görüşlere yer verdi:

Uzun Mehmet tarafından 8 Kasım 1829’ da taş kömürünün bulunması, bölgemizin gelişmesine ve Ülkemizin ekonomisine katkı sağlamada şüphesiz büyük bir öneme sahiptir.

Sanayinin en önemli enerji kaynaklarından biri olan taş kömürünün bulunduğu günden bugüne kadar, aynı zamanda bugün de bu bölgede varlığını sürdürüyor olması sebebiyle, ilçemizin sanayileşmesi sağlanmış, bu gelişmeyle de fabrikaların kurulmasına da vesile olmuştur.

Taşkömürünün bulunması aynı zamanda, gelişen sanayileşme ile civardaki fabrikalarda çalışmak için Ülkemizin birçok yerinden gelen vatandaşlarımız istihdamını sağlamıştır.

“8 Kasım Uzun Mehmet’i Anma ve Kömürün Bulunuş Günü” olarak andığımız bu anlamlı gün vesilesi ile başta yeryüzüne çıkartılması çok zor bir iş olan Karaelması bulan Uzun Mehmet’i, bu uğurda şehit verdiğimiz değerli madencilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Ülkemize çok büyük katkı sağlayan taşkömürünü yerin metrelerce altından çıkartmak gibi zorlu ve sabır gerektiren görevi yerine getiren değerli madencilerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

 

Mehmet YAPICI

Kaymakam

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL