Gündem Kdz.Ereğli Manşet Zonguldak

Kaymakam Yapıcı’dan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

  Kdz.Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı , 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.. Mustafa Kemal Atatürk’ün işgal altındaki vatan topraklarımızı kurtarmak ve bağımsızlığımızı ilan..

Kaymakam Yapıcı’dan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

 

Kdz.Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı , 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı..

Mustafa Kemal Atatürk’ün işgal altındaki vatan topraklarımızı kurtarmak ve bağımsızlığımızı ilan etmek için Samsun’a ayak bastığı ve Kurtuluş Mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919’un 103. Yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak imkânsızlıklar içinde başlattığı bağımsızlık mücadelesi, aziz milletimizin hiçbir şart ve durumda bağımsızlığından vazgeçmediğinin açık bir delilidir. Eşine az rastlanır bu kahramanlık destanı, Türk Milletinin hep birlikte savaşarak bu toprakları yeniden vatan yapma mücadelesidir.

Sevgili Gençler,

İstiklal mücadelemizin başladığı 19 Mayıs gününün sizlere armağan edilmesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sizlere verdiği değerin ve duyduğu güvenin bir göstergesidir.

Şehitlerimizin canları pahasına savunduğu bu vatanın geleceği sizlere emanet edildi. Hiç kuşkusuz ki geleceğimizin teminatı olan sizler, içinizde taşıdığınız sevgi ve heyecanla ülkemizin kalkınmasına katkı verecek en önemli hazinelerimizsiniz.

Başta bu anlamlı günü gençliğimize emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL