Jandarma Denetimleri Sıklaştırdı

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca tarım sezonu başlaması nedeniyle Patpat kazalarının önlenmesi ve maksadı dışında kullanılmasının önüne geçilmesi için uygulama yapıldı.  Valilikten yapılan açıklama şu şekilde Jandarma Trafik Timleri tarafından denetim..

Jandarma Denetimleri Sıklaştırdı

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca tarım sezonu başlaması nedeniyle Patpat kazalarının önlenmesi ve maksadı dışında kullanılmasının önüne geçilmesi için uygulama yapıldı. 

Valilikten yapılan açıklama şu şekilde

Jandarma Trafik Timleri tarafından denetim ve kontrollerin yanı sıra vatandaşlara yönelik olarak verilen seminerlerde, patpat olarak tabir edilen tarım aletleri “çapa makinesi, el motoru olarak ta bilinen bu aletlerin bağ/bahçe tarımsal alanlarda kullanılmak üzere üretildiğini, hiçbir mühendislik projesi olmadan üzerinde değişiklik yapılarak amacı dışında kullanıldığı, bu tarım araçlar ile karayollarına çıkmak, yolcu ve yük taşımanın tehlikeli ve yasak olduğu, meydana gelebilecek kazalarda can kaybı ve yaralanmaların kaçınılmaz olduğu” konusunda bilgilendirmeler yapılarak el broşürü ve bilgilendirme afişleri asılmıştır. Konu hakkında vatandaşlara yönelik seminerlere devam edilecektir.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL