Asayiş Manşet Zonguldak

Jandarma 183 Yaşında

Jandarmanın kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Zonguldak Valiliği açıklama yaptı.  Valilikten yapılan açıklama şu şekilde: 14 Haziran 1839 tarihinin Jandarma Genel Komutanlığının kuruluş tarihi olarak kabul edilmesi münasebetiyle, her yıl 14..

Jandarma 183 Yaşında

Jandarmanın kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Zonguldak Valiliği açıklama yaptı. 

Valilikten yapılan açıklama şu şekilde:

14 Haziran 1839 tarihinin Jandarma Genel Komutanlığının kuruluş tarihi olarak kabul edilmesi münasebetiyle, her yıl 14 Haziran günü Jandarma Genel Komutanlığına bağlı tüm birlik, karargâh ve kurumlarda “Jandarma Günü” olarak kutlanır. 

Jandarmanın Kuruluş Yıl Dönümü kutlamalarında; Jandarma Teşkilatında gerçekleştirilen yeniliklerin halka tanıtımı, halkın jandarmaya olan güveninin artırılması ve personelin moral ve motivasyonunun yükseltilmesi, birlik, beraberlik ruhunun güçlendirilmesi, suç ve suçlu ile mücadele imkan ve kabiliyetinin dışa tezahürü olması bakımından halka güven suçluya korku veren ve kamuoyu nezdinde saygınlığının artırılması maksadına yönelik olarak icra edilir. 

 Jandarmanın 183’üncü kuruluş yıl dönümü etkinlikleri 14 Haziran 2022 günü saat 10.00’da Valilik önü tören alanında icra edilecektir. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL