Güncel Kdz.Ereğli Manşet

İktidarla Birlikte Trafiğin Kökünü Kazıyacağız!…

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, SBD TV ve sosyal medya hesapları için hazırlanan “Başkana Soruyorum” programında, gençlerin sosyal medya üzerinden gönderdiği soruları içtenlikle yanıtlrkn , gelen trafikteki yoğnuk konusuna kalıcı çözümler üzrine çalıştıklarını açıkladı. Başkan Halil..

İktidarla Birlikte Trafiğin Kökünü Kazıyacağız!…

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, SBD TV ve sosyal medya hesapları için hazırlanan “Başkana Soruyorum” programında, gençlerin sosyal medya üzerinden gönderdiği soruları içtenlikle yanıtlrkn , gelen trafikteki yoğnuk konusuna kalıcı çözümler üzrine çalıştıklarını açıkladı.

Başkan Halil Posbıyık, Trafik konusunda şu ifadelere yer verdi;

3 gün evvel iktidar milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi UçarAK Parti İlçe Başkanı Sayın Saffet Bozkurt ve Numan Korkmaz ile  bir araya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş’in ev sahipliğinde bir araya geldik.

Kepez’de Kazalar Oluyor, İnsanlarımız Ölüyor

Bu konuların hepsini konuştuk. Çok iyi bir diyalog başladı aramızda. Ben 2 seneden beri çevre yolundan bahsediyorum. Çevre yolu yeni terminalden sonra geliyor. Zonguldak’tan gelen otobüs, kamyon tır ve taksiler oradan girecek ve Alaplı Pidos yolundan çıkacak. Ayrıca sahil yolundan da geçmeyeceği için trafik rahatlayacak. Kepez‘de sürekli kazalar oluyor. İnsanlarımız ölüyor yada sakatlanıyor.

Çevre Yolu Yapılınca, Kazalar Yüzde 70 Azalır

Çevre yolu olunca Devrek yolundaki yoğun trafik ile kazalar yüzde 70 düşer. Trafiği kökünden kazımak için müthiş alternatif yollar yapıyoruz. Dev makineler aldık. Bu makinelerle dağı taşı deviriyoruz. Uyuyan güzelde bütün yolları açtık. Terminale, hastaneye Yeni belen Sanayine de yeni yollar açtık.  Araçlar, ana caddeden gitmeden o yoldan mahalle aralarından gidecek.

İktidar Vekillerine Ve İlçe Başkanına Teşekkür

Trafiği kökünden kazıyacağız. Bu konuda kararlıyız. İktidar milletvekillerinin Ereğli Devrek Yolunu seçime kadar ve Çevre Yolunu da bu yıl başlaması konularında kesin kararlı olduklarını bildirmesi beni çok mutlu etti. AK Parti milletvekillerine ve ilçe başkanına duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyor, Sükranlarımı sunuyorum.’

YORUMLAR (1)

  1. Selahattin demir diyorki:

    Devrek yol ayrımından deli hakkı yok ayrımına kadar üç serili yol Kepez tepesine köprülü kagsak olmadan çözülmez her geçen gün araç sayısı artiyor

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL