Gündem Kdz.Ereğli Manşet Zonguldak

Yaraşlı Yörük Yağlı Güreşlerinin tarihi belli oldu

Geçtiğimiz hafta yoğun yağmur nedeniyle ertelenen Kdz.Ereğli Geleneksel Yaraşlı Yörük Yağlı Güreşlerinin tarihi belli oldu. Köy muhtarı İbrahim Çalık’ın yoğun çabaları ile 2. si gerçekleştirelecek olan yağlı güreşlerinin tarihi 13 Temmuz..

Yaraşlı Yörük Yağlı Güreşlerinin tarihi belli oldu

Geçtiğimiz hafta yoğun yağmur nedeniyle ertelenen Kdz.Ereğli Geleneksel Yaraşlı Yörük Yağlı Güreşlerinin tarihi belli oldu. Köy muhtarı İbrahim Çalık’ın yoğun çabaları ile 2. si gerçekleştirelecek olan yağlı güreşlerinin tarihi 13 Temmuz Çarşamba olarak belirlendi.

Bölgemizde geçen hafta yoğun yaşanan yağmur nedeniyle ertelenen güreşlerin Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz ve Kdz. Ereğli kaymakamı Mehmet Yapıcı’nın da olurlarının alınmasıyla 13 Temmuz Çarşamba olarak tarihi belirlenen Yaraşlı Yörük Yağlı Güreşleri’nin yapılacağı müjdesini muhtar Çalık verdi.

Bilindiği üzere Pandemi nedeniyle 2 yıl ara verilen, 18’i baş pehlivan olmak üzere 400 pehlivanın katılacağı ve merakla beklenen 26 Haziran 2022 Pazar günu yapılması planlanan Yaraşlı Yörük Yağlı Pehlivan Güreşleri hava muhalefeti nedeniyle ertelenmişti.

Kaldığımız yerden ’13 Temmuz Çarşamba Günü’ devam diyen Çalık,  saat 12.00 de başlayacak, KOZA TV’de de canlı olarak yayınlanacak güreşlerimize  tüm güreş severlerimizi  bekliyoruz dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL