Gündem Kdz.Ereğli Manşet Zonguldak

Gülüç, Kdz. Ereğli’ye Bağlanacak!..

8 bin nüfuslu Gülüç Beldesi’nin ilk yerel seçimde Kdz. Ereğli’ye bağlanacağını söyleyen Halil Posbıyık, Gülüç’te imar yolsuzluklarının had sayfada olduğunu iddia etti. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, çıktığı özel bir TV programında gazetecilerin sorusu..

Gülüç, Kdz. Ereğli’ye Bağlanacak!..

8 bin nüfuslu Gülüç Beldesi’nin ilk yerel seçimde Kdz. Ereğli’ye bağlanacağını söyleyen Halil Posbıyık, Gülüç’te imar yolsuzluklarının had sayfada olduğunu iddia etti.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, çıktığı özel bir TV programında gazetecilerin sorusu üzerine şu ifadeleri kullandı;

Gülüç’te Seçim Olmayacak 

‘Öyle sanıyorum ki önümüzdeki yerel seçimlerde, Gülüç’te seçim olmayacak. Gülüç , Kdz. Ereğli’ye bağlanacak. Gülüç Belediye Başkanı, AK Parti’ye geçtiği için iktidar izin vermedi.

Gülüç Belediyesi’nin, Kdz. Ereğli Belediyesi’ne bağlanması için İdari Mahkemeye başvurmuştuk Zonguldak’ta ve davayı kazanmıştık. Bu mahkeme kararı şu anda neticeye varmış vaziyette.

Sümen altındaki dosyalar işleme konunca adalet yerini bulacak. Biz defterleri kitapları açarız. O gün hukuk neyi emrediyorsa da acımaksızın onu yaparız.

Gülüç Halkı İnim İnim İnliyor

Benim Gülüç’e ihtiyacım yok, imar Birliği için ihtiyacım var. Gülüç’ü Erdemir üzerinden kıskaca almaya da ihtiyacım yok. Gülüç’ü alınca bana külfet olmaz. Gülüç‘ü pırıl pırıl yaparım, borcunu da öderim.

Ben bu işe Gülüç halkı için girerim. Gülüç halkı inim inim inliyor ama sesini çıkartamıyor. Benim İmar bütünlüğü, su kanalizasyon hattı bütünlüğü için, Gülüç‘ün Ereğli‘ye bağlanması gerektiğini düşünüyorum.

Gülüç’ün suyunu ben veriyorum. Gülüçlüler de benim yurttaşım.’

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL