Kdz.Ereğli Manşet Yaşam Zonguldak

Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk Festivali ön hazırlık toplantısı yapıldı

Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından STK temsilcilerinin katılımı ile 22’inci Kdz. Ereğli Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk Festivali ön hazırlık toplantısı yapıldı. Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve..

Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk Festivali ön hazırlık toplantısı yapıldı

Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından STK temsilcilerinin katılımı ile 22’inci Kdz. Ereğli Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk Festivali ön hazırlık toplantısı yapıldı.

Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından ilçedeki Sivil Toplum Kuruluşları (STK)’nın temsilcilerinin katılımı ile 22’inci Kdz. Ereğli Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk Festivali ön hazırlık toplantısı yapıldı.

8 Nisan Cumartesi günü saat 18.00’de Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda yapılan toplantıya katılım düşük oldu.

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Ali Ateş, toplantıda yaptığı konuşmada Kdz. Ereğli Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk Festivali’nin pandemi nedeni ile 2 yıldır yapılamadığına dikkat çekerek bu sene 22-23-24 Temmuz 2022 tarihlerinde yapılacağını açıkladı. Festivalin belediye tarafından organize edildiğini ancak tüm halk ve STK’lar tarafından sahiplenildiğini, belediye olarak bundan memnuniyet duyulduğunu ifade eden Ateş, 2022 yılı festivalinde cam sanatlarına ağırlık verileceğini, ilgili kişi ve kurumlarla görüşmelerin sürdüğünü bildirdi.

STK’LARDAN YÖRESEL DEĞERLERİN ÖN PLANA ÇIKARILMASI İSTENDİ

Ateş, STK temsilcilerine yönelik yaptığı konuşmada festival kapsamında yöresel değerleri ön plana çıkartacak etkinliklere ağırlık verilmesini istedi. Şehir dışından etkinlik için davet edilecek konuşmacı, halk oyunları ekibi, yazar-çizer veya sanatçıların ulaşım, konaklama ve ağırlama ihtiyaçlarının belediye tarafından karşılanacağını duyuran Ateş, STK temsilcilerine imza karşılığı teslim edilen festival katılım ve takip formlarının 22 Nisan tarihine kadar belediyeye teslim edilmesini istedi.

Soru üzerine, 2022 festivalinin ‘tema’sının henüz netleşmediğini belirten Ateş, Uluslararası Festivaller Birliği 2022 yılı toplantılarından bir tanesinin de 13-14-15 Mayıs tarihlerinde Kdz. Ereğli’de yapılacağını açıkladı.

Toplantıda söz alan STK temsilcileri ; Aydın Erol, Cihangir Amca, Doğan Gönüllü, Kadriye Akkoç, Sezai Çimenoğlu, Aziz Boy, Şaban Çetinkaya, Taner Tatoğlu ve diğer STK temsilcileri de soru, görüş ve önerilerini dile getirerek, Kdz. Ereğli ve festival için her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını ifade ettiler. Katılımcıların talepleri Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevlisi Halime Çetin Subaşı tarafından değerlendirilmek üzere not alındı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL