Güncel Kdz.Ereğli Manşet

Erdemir’den deprem bölgesine 600 milyon TL bağış

Kahramanmaraş merkezli 10 il’i etkileyen depremler nedeniyle Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) hesabına, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın 600 milyon, Hektaş’ın ise 50 milyon lira bağış yaptığı bildirildi…

Erdemir’den deprem bölgesine 600 milyon TL bağış

Kahramanmaraş merkezli 10 il’i etkileyen depremler nedeniyle Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) hesabına, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın 600 milyon, Hektaş’ın ise 50 milyon lira bağış yaptığı bildirildi.

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarının (Erdemir) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“​​​​​​​Şirketimiz Yönetim Kurulu toplantısında, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş ilimizde meydana gelen ve on şehrimizi doğrudan etkileyen depremler nedeniyle İçişleri Bakanlığı AFAD hesabına şirketimiz tarafından 600 milyon lira tutarında bağış yapılmasına karar verilmiştir. Söz konusu yönetim kurulu kararı, yapılacak ilk genel kurul toplantısında pay sahiplerimizin onayına sunulacaktır. Ülkemize geçmiş olsun dileklerimizle kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.”

Hektaş’ın KAP açıklamasında ise “Şirketimiz Yönetim Kurulu toplantısında, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş ilimizde meydana gelen ve on şehrimizi doğrudan etkileyen depremler nedeniyle İçişleri Bakanlığı AFAD hesabına şirketimiz tarafından 50 milyon lira tutarında bağış yapılmasına karar verilmiştir. Söz konusu yönetim kurulu kararı, yapılacak ilk genel kurul toplantısında pay sahiplerimizin onayına sunulacaktır. Ülkemize geçmiş olsun dileklerimizle kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.” bilgisi verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL