Güncel Kdz.Ereğli Manşet

Erdemir Çelik’ten Bile Adam Yapar!…

OYAK Maden Metalürji Sektörü Åžirketlerinden Erdemir, daha güvenli, konforlu, kaliteli bir yaÅŸamın inÅŸasında ve sürdürülmesinde vazgeçilmez rol oynayan çeliÄŸi sanatla buluÅŸturmaya devam ediyor.  Erdemir’in Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi iÅŸ birliÄŸiyle düzenlediÄŸi 7’nci Çelik ve YaÅŸam Heykel..

Erdemir Çelik’ten Bile Adam Yapar!…

OYAK Maden Metalürji Sektörü Şirketlerinden Erdemir, daha güvenli, konforlu, kaliteli bir yaşamın inşasında ve sürdürülmesinde vazgeçilmez rol oynayan çeliği sanatla buluşturmaya devam ediyor. 

Erdemir’in Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliğiyle düzenlediği 7’nci Çelik ve Yaşam Heykel Yarışması’nda ödül almaya ve sergilenmeye değer bulunan 53 eser, Atatürk Kültür Merkezi’nde sergileniyor. 

Sergiyi Açan İlçe Protokolü de Eserlere Hayran

’in ev sahipliğini yaptığı sergi, Karadeniz Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Akın ÇetinErdemir Genel Müdürü Niyazi Aşkın Peker, BEÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Soner Yavuz, Türk Metal Sendikası Kdz.Ereğli Şube Başkanı Yakup Yılmaz, Kdz. Ereğli Kadın Gücü Kooperatifi Başkanı Neriman Posbıyık ve ilçe protokolünün katıldığı açılış töreniyle kapılarını açtı.

Sergi, 29 Kasım – 4 Aralık tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.

Yarışmanın bu seneki teması Dönüşüm oldu

Bu yıl yarışmaya, 11 farklı üniversitenin heykel bölümünde lisans ve lisansüstü eğitim gören öğrenciler toplamda 102 eserle başvurdu. Yarışmada jüri değerlendirmesi sonucu 23 eser ödüle layık görülürken, 31 eser de sergilenmeye değer bulundu.

Bu seneki teması Dönüşüm olarak belirlenen yarışmada, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencilerinden Ömer Kasımoğlu Self Sabotage adlı eseriyle birincilik ödülünü alırken, aynı üniversiteden Muzaffer Tuncer The Conversion eseriyle ikinci, Anadolu Üniversitesi öğrencilerinden Aziz Sargın ise İsimsiz eseriyle üçüncü oldu.

Bu Eserde, Güç, Emek, Çalışma Herşey Var!…

Sergiyi gezerek tüm eserleri diikatlice izleyen Kaymakam Mehmet Yapıcı sergilenen tüm eserleri çok güzel bulurken, Erdemir‘in çelikten bile adam yapabileceğine vurgu yapan Tuğamiral Niyazi Uğur’da sergide iyice incelediği savaşçı heykelini favorısi olarak gösterdi.

Amiral Niyazi Uğur, ‘Bu eserde, güç, emek, çalışma herşey var. Keşke bu seçilseydi’ demekten kendini alamadı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL