Güncel Kdz.Ereğli Manşet

Enkazdan 7 Kişiyi Kurtaran Kdz. Ereğli Arama Kurtarma Ekibi, Döndü!…

06 Şubat 2023 Pazartesi günü sabaha karşı meydana gelen Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası yola çıkan, 55 kişilik Kdz. Ereğli Belediye İtfaiye ekibi, AFAD koordinasyonunda bölgede yürüttüğü çalışmaları tamamlayarak Ereğli’ye döndü. Ekipleri, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Neriman..

Enkazdan 7 Kişiyi Kurtaran Kdz. Ereğli Arama Kurtarma Ekibi, Döndü!…

06 Şubat 2023 Pazartesi günü sabaha karşı meydana gelen Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası yola çıkan, 55 kişilik Kdz. Ereğli Belediye İtfaiye ekibiAFAD koordinasyonunda bölgede yürüttüğü çalışmaları tamamlayarak Ereğli’ye döndü.

Ekipleri, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Neriman PosbıyıkAKM’de kurulan Yardım Merkezi’nde karşıladı.

YIKINTILAR ARASINDAN 7 VATANDAŞI CANLI ÇIKARDILAR

Arama Kurtarma ekibine gayretleri için teşekkür eden Belediye Başkanı Halil Posbıyık, şunları söyledi:

Deprem sabahı durumu öğrendiğimizde İtfaiye Müdürü beni aradı, direk talimat verdim bölgeye gidin diye. Hiçbir yerden izin almadan ilk etapta 16 kişilik arama kurtarma ekibi, ilk bölgeye giden ekip oldu.

 

Daha sonra 21 kişilik çadır kurmak ve malzeme dağıtımında yardım etmek üzere 21 kişilik ekip gönderdik, daha sonra da gönüllülerin de olduğu 18 kişilik ekibi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş’in koordinasyonunda bölgeye gönderdik.

Ekiplerimiz 9 gün bölgede yaptıkları çalışmalarda 7 vatandaşı enkaz altından canlı çıkardılar, 32 vatandaşımızın da cansız bedenini yetkililere teslim ettiler. Gayretleri için tüm halkımız adına kendilerine teşekkür ediyorum.”

ATEŞ: AFAD, BÖLGEDE KULLANILAN MALZEMELERİ BİZE TESLİM ETTİ

İtfaiye Müdürü Muhammet Ali AteşAFAD yetkililerinin yapılan çalışma nedeniyle Ereğli Belediyesi İtfaiyesine ve Başkan Halil Posbıyık’a teşekkür ettiklerini belirterek; “Bölgede yaptığımız çalışmalar sonunda ekiplerimize verilen hilti, kesme aletleri ve diğer aletleri AFAD yetkilileri bizlere zimmetledi ve herhangi bir felaket olduğunda sizi çağıracağız, bu eşyalarla gelin dediler. Başkanımız da bir araç göndererek o aletleri Ereğli’ye getirdik” dedi.

Ekiple birlikte bölgeye giden İtfaiye Amirleri Burak Demirören ve Mehmet Ali Demirkol da yapılan çalışmalar ve yaşadıkları anılar hakkında açıklamalarda bulundular.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL