Gündem Kdz.Ereğli Manşet Zonguldak

En Büyük Gücümüz, Milletimizin Birliği, Beraberliği ve Kardeşliği…

Bıyıkları henüz terlememiş gençlerden, 70 yaşındaki ihtiyarlara, işçisinden patronuna, köylüsünden şehirlisine kadar milletimizin tüm fertleri parti, meşrep, siyasi görüş farkı gözetmeksizin darbeciler karşısında tek vücut oldu… Karadeniz Ereğli İlçe Kaymakamlığı, Atatürk Anıtı önünde..

En Büyük Gücümüz, Milletimizin Birliği, Beraberliği ve Kardeşliği…

Bıyıkları henüz terlememiş gençlerden, 70 yaşındaki ihtiyarlara, işçisinden patronuna, köylüsünden şehirlisine kadar milletimizin tüm fertleri parti, meşrep, siyasi görüş farkı gözetmeksizin darbeciler karşısında tek vücut oldu…

Karadeniz Ereğli İlçe Kaymakamlığı, Atatürk Anıtı önünde ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 6.yılı dolayısıyla program düzenlendi.

Törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi. Kuran’ı Kerim ve salâ okunmasının ardından dua edildi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ulusa seslenişi de, alana kurulan dev ekrandan izletildi.

Açılış konuşmasını yapan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil PosbıyıkTürkiye’nin, bir daha böyle bir durumla karşılaşmaması temennisinde bulundu.

Kaymakam Mehmet Yapıcı ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Bugün, devlet ve millet hayatında gördüğümüz en alçak, en sinsi, en kalleş saldırılardan biri olan 15 Temmuz hain darbe girişiminin, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türk Milleti tarafından tarihe geçen destansı bir mücadele ile bertaraf edilmesinin yıl dönümü.

Türk Milleti söz konusu vatan olunca dün nasıl Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı‘nda 7 düvele karşı koyup destanlar yazmışsa, 15 Temmuz’da da aynı ruh ve aynı inançla kurşunlara ve tanklara kendisini siper ederek yeni bir destan yazmıştır.

Amacı; Ülkemizi bölüp, Suriye, Libya ve Irak’ta olduğu gibi dış işgallere hazır hale getirmek, kardeş kavgası başlatmak ve Sevr’i dayatmak olan bu alçakça girişim, Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayeti ve Türk Milletinin kahraman mücadelesi ile etkisiz hale getirilmiştir. Dünya tarihinde bir ilki yaşatarak darbecilere darbe yapan büyük Türk Milletinin önünde saygıyla eğiliyorum.

 

Türk Milleti tıpkı 723 yıl önce Söğüt’te, 569 yıl önce İstanbul’da olduğu gibi, bu ülkeyi kendisine yar etmemek için saldıranlara karşı Sakarya’da Kut’ül Ammare’de, Dumlupınar’da ne cevap vermişse, 15 Temmuz’da da aynı cevabı vererek tarihteki mümtaz yerini almıştır.

Kahraman Türk halkı üzerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere, gözlerinin önünde vurulan insanlara rağmen asla geri adım atmamış, meydanı darbecilere bırakmamış, Emniyet Teşkilatı ve Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarıyla el ele vererek, bu darbe girişimine karşı tarihi bir duruş sergilemiştir.

 

Tankların etkisiz hale getirilmesi başta olmak üzere dik duruşlarıyla memleketine ve geleceğine sahip çıkan insanımız, gece boyunca sayısız kahramanlık destanları yazmıştır.

Bıyıkları henüz terlememiş gençlerden, 70 yaşındaki ihtiyarlara, işçisinden patronuna, köylüsünden şehirlisine kadar milletimizin tüm fertleri parti, meşrep, siyasi görüş farkı gözetmeksizin darbeciler karşısında tek vücut olmuştur.

Darbe teşebbüssünde bulanan hainlerin karşısına dikilen vatandaşlarımız önlerinde arkalarında, sağlarında sollarında onlarca kişi vurularak yaralanmasına, şehit olmasına rağmen sabaha kadar yerlerini terk etmemişlerdir. İnanıyoruz ki kalbi, aklı ve ruhu aydınlık Yüce Türk Milleti her geçen gün daha da güçlenerek Türk Bayrağı’nı, sonsuza dek şerefle dalgalandıracaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkesi, devleti, milleti ve bayrağı uğrunda bir an bile düşünmeden canlarını feda eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Şehitlerimizin aziz hatıralarına ve kanlarıyla müşerref kıldıkları bu topraklara sahip çıkmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz‘u unutmayacağız, unutturmayacağız. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde en büyük gücümüzün milletimizin birliği, beraberliği ve kardeşliği olduğunun bilincindeyiz.”

Karadeniz Ereğli’deki program Kur’an-ı Kerim tilaveti, İlahiler, tekbirler ve şiirler okunmasından sonra, Tasavvuf Müziği dinletisi ile son buldu.

Programa, Kaymakam Mehmet Yapıcı, Karadeniz Bölge Ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Ünlü, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Ali Akca, Ormanlı Belde Belediye Başkanı Bayram Başol, Gülüç Belde Belediye Başkanı Gökhan Mustafa DemirtaşAK Parti Zonguldak İl Başkan Yardımcısı Mehmet Fatih Çakır,

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet BozkurtMHP Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, İYİ Parti Ereğli İlçe Başkanı Op.Dr. Evrim Balbaloğlu, BBP Genel Başkan Yardımcısı Op.Dr. Hüseyin Uysal, BBP Ereğli İlçe Başkanı Yusuf KaraoğluAK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, AK Parti Kandilli Belde Başkanı Osman ÇakmakoğluAK Parti 25 ve 26. Dönem Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, İl Genel ve belediye meclis üyeleri, oda başkanları ve STK temsicileri , asker, polis, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Öte yamdan programda Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şubesi, vatandaşlara sıcak çorba ve lokma, Kdz. Ereğli Belediyesi de çay, simit ve keş ikramında bulumdu. Birçok vatandaş Kızılay Kan Aracında kan verdi…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL