Güncel Kdz.Ereğli Manşet

DTO Başkanı Ünlüer,sürekli istişarede olacağız

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Ereğli (Karadeniz Bölgesi) Şubesi Başkanı Oğuz Ünlüer, “Amacı üzüm yemek olan bizler, yönetim kurulumuzla birlikte ilk faaliyet olarak 5 ayrı bölgedeki üyelerimizle..

DTO Başkanı Ünlüer,sürekli istişarede olacağız

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Ereğli (Karadeniz Bölgesi) Şubesi Başkanı Oğuz Ünlüer, “Amacı üzüm yemek olan bizler, yönetim kurulumuzla birlikte ilk faaliyet olarak 5 ayrı bölgedeki üyelerimizle bir istişare toplantı dizisi düzenlemeyi planladık” dedi.

Ünlüer, Yalı Caddesindeki Oda binasında düzenlediği basın toplantısında, basın mensuplarının “21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü” kutladı.

Ünlüer, 9 Ekim’de gerçekleşen Oda seçimlerinin ardından faaliyetlerine başladıklarını, bu vesileyle de kendilerinden önceki dönemde görev alan başta eski Ereğli Şube Başkanı İrfan Erdem olmak üzere herekse teşekkür ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Amacı üzüm yemek olan bizler, yönetim kurulumuzla birlikte ilk faaliyet olarak 5 ayrı bölgedeki üyelerimizle bir istişare toplantı dizisi düzenlemeyi planladık. Düzenlenecek bu toplantılarla, Oda ve üyeler olarak neredeyiz, neler yapmışız, neler talep ediliyor ve biz neyi arz edebiliriz. Yani büyük resme bakacağız…Buralardan elde edeceğimiz verileri değerlendirdikten sonra kısa, orta ve uzun vadeli eylem planı dahilinde elimizdeki tüm imkanları sektörümüzün, bölgemizin ve üyelerimizin her açıdan gelişmesi için sonuna kadar kullanacağız. Bunda kimsenin kuşkusu olmasın.”

SÜREKLİ İSTİŞAREDE OLACAĞIZ

Yönetim olarak bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel konularında kurum, kuruluş başta olmak üzere paydaşları ile istişare ederek sorun ve çözüm önerilerinin takipçisi olacaklarını anlatan Ünlüer, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu kapsamda lojistiği, enerjisi, balıkçılığı, tersaneciliği ile denizi her açıdan bereketli olan bölgemizin ve ilçemizin önemli ekonomik dinamiklerinden biri haline gelmek istiyoruz. Bu güne kadar kat edilen mesafeye katkı vermek istiyoruz.
Tekrar etmek istiyorum; odamızın iletişimini daha organik tutacağız. Bunu sağlamak için her açıdan – her arenada daha etkin ve aktif rol almak için çalışmalar planlıyoruz. Dijital ortamda da, birebir ilişkilerde de diğer paydaşlarımızla olduğu gibi siz değerli basın mensupları ile de sık sık bir araya gelip durum değerlendirmesi yapıp, sorularınızı cevaplandıracağız. Bir bakıma bu toplantılarda sizler de bize yön vereceksiniz. Bu anlamda iş birliğiniz için şimdiden teşekkür ediyorum.”

SÖZÜNÜ YİNELEDİ

Ünlüer, seçimler öncesi yaptığı açıklamada, “Söz Veriyoruz” başlığı altındaki söylemleri tekrarlayarak, “O gün  ‘Üyelerimizin dertlerinin sesi olmaya, sektörümüzün nefesi olmaya, sorunların çözümünde nefer olmaya söz veriyoruz’ demiştim. Şimdi ses, nefes, nefer olma çalışma zamanıdır” diye konuştu.

İMEAK Karadeniz Ereğli Şube başkanı Oğuz Ünlüer, yaklaşan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarken, “başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşları olmak üzere rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Toplantıda; Ünlüer, Ereğli DTO Meclis Başkanı Kamil Ustaoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemil Burak Gürdal, ile Sayman Kağan Boy, Şube Müdürü Bülent Şanal’ın da hazır bulunduğu toplantıda sorularını yanıtladığı basın mensupları ile çay içerek sohbette bulundu.

İŞTE YÖNETİM

Diğer yandan Kamil Ustaoğlu’nun Meclis başkanı, Ünlüer’in yönetim kurulu Başkanı seçildiği Ereğli DTO Yönetiminde; Meclis başkan Yardımcılığına Hasan Tahsin Karaer seçilirken, Muhammet Mustafa Çakır ile Mustafa Kemal Bektaş da yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL