Asayiş Devrek Manşet Zonguldak

Devrek’te sahte dolarla altın aldı, yakalandı

Açıklama şöyle: 30.11.2022 günü İl Merkezimizdeki bir kuyumcudan kimliği belirsiz bir erkek şahıs tarafından 2 adet 50 dolarlık banknot ile altın alınmıştır. Söz konusu banknotların bankaya yatırılması esnasında sahte olduğu..

Devrek’te sahte dolarla altın aldı, yakalandı

Açıklama şöyle:

30.11.2022 günü İl Merkezimizdeki bir kuyumcudan kimliği belirsiz bir erkek şahıs tarafından 2 adet 50 dolarlık banknot ile altın alınmıştır. Söz konusu banknotların bankaya yatırılması esnasında sahte olduğu banka görevlileri tarafından tespit edilerek İl Emniyet Müdürlüğümüze bildirilmiştir.

Emniyet Müdürlüğümüz KOM Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından yapılan araştırmalarda ilimize sahte döviz getiren şüpheli şahısların aynı gün ilimizden ayrılarak İstanbul iline gittiği tespit edilmiştir.

Şahısların 04.12.2022 günü tekrar ilimize gelmesi üzerine şüpheliler V.Ö. (36), S.K.(31) ve bu şahısların ilimizdeki iştirakçisi G.S. (24) isimli şahıslar Devrek İlçemizde yakalanıp, şahıslardan sahte olduğu değerlendirilen 4 adet 100 Dolarlık banknot ele geçirilmiştir.

Gözaltına alınan 3 şüpheli şahıs işlemleri tamamlandıktan sonra Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığına mevcutlu olarak sevk edilecektir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL