Magazin Manşet Son Dakika

Çi̇çekçi̇lerde 14 Şubat Bereketi̇

DÜZCE’DE 14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ DOLAYISIYLA EŞİNE, SEVGİLİSİNE HEDİYE ALMAK İSTEYENLER YİNE ÇİÇEKÇİLERİ DOLDURDU. YILLARDIR ÇİÇEKÇİLİK YAPAN EROL SEZER, “14 ŞUBATTA ÇİÇEK YİNE EN FAVORİ HEDİYE OLDUĞUNU BELİRTEREK 14 ŞUBAT HAREKETLİLİĞİNİN 2 GÜN ÖNCEDEN BAŞLADIĞINI DİLE GETİRDİ

Çi̇çekçi̇lerde 14 Şubat Bereketi̇

Düzce’de 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla eşine, sevgilisine hediye almak isteyenler yine çiçekçileri doldurdu. Çiçekçi Erol Sezer, 14 Şubat’ta çiçeğin yine en favori hediye olduğunu belirterek hareketliliğinin ise iki gün önceden başladığını söyledi.

14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla sevgililer yada çiftler birbirine hediye olarak her yıl olduğu gibi yine çiçeği tercih etti. Haftalar öncesinden çiçekçilerin yaptığı hazırlıklar ise 14 Şubat’ta tavan yaptı. Çiçekçiler siparişlere yetişebilmek için yoğun çaba harcıyor. Özellikle hediyelerini gün bitmeden eşlerine ulaştırmak isteyenler, çiçekçilerin hem telefonlarını kilitledi hem de dükkanlarda yoğunluk yaşanmasına neden oldu.

Düzce’de uzun yıllardır çiçekçilik yapan Erol Sezer; “Her yıl olduğu gibi biz bir hafta önceden başlamıştık. Sağ olsun müşterilerimiz her yıl olduğu gibi bu yılda bizi yalnız bırakmadılar. Yoğunluğumuz iki gündür devam ediyor. Servis araçlarımız yolda çiçek dağıtımı yapıyorlar. İnsanlar sevgililerine, eşlerine bu yıl orkide, buket, tek gül ve canlı çiçekleri vererek onları mutlu ediyorlar. Ekonomik krizi bütün Türkiye’de hissedildiği gibi çiçekçileri de etkiledi. Bizde insanlar sevdiklerini mutlu edebilsin diye gereken fedakarlığı yapıyoruz. Fiyatlarımızı düşük tutmaya çalışıyoruz” dedi.

Uzun bir süredir özel gün olmaması nedeniyle işlerinde duraklama yaşayan çiçekçiler, 14 Şubat’ın gelmesiyle birlikte artan işleri berekette getirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL