Kdz.Ereğli Manşet Politika Zonguldak

CHP’de Vekillik ve Başkanlık İçin Herkes Birbirine Çelme Takıyor!…

Başkan Halil Posbıyık, CHP Kdz. Ereğli İlçe Örgütü‘nün düzenlediği dayanışma ve kaynaşma kahvaltısında, konuşmalarında şu ifadelere yer verdi; ‘Herkes iktidara giden partilerin veya millet ittifakının doğru yolda gidebilmesi için yaşadığı bölgedeki eksiklikleri ve..

CHP’de Vekillik ve Başkanlık İçin Herkes Birbirine Çelme Takıyor!…

Başkan Halil PosbıyıkCHP Kdz. Ereğli İlçe Örgütü‘nün düzenlediği dayanışma ve kaynaşma kahvaltısında, konuşmalarında şu ifadelere yer verdi;

‘Herkes iktidara giden partilerin veya millet ittifakının doğru yolda gidebilmesi için yaşadığı bölgedeki eksiklikleri ve fazlalıkları mutlaka ortaya koymalı. Şu anda belediye başkanlığı ve bütün sıfatlaırımı bir kenara atıyorum. Sadece CHP‘nin bir üyesi olarak sizlere sesleniyorum.

CHP‘nin gerçekten çok güzel yol aldığı bir ortamda, Millet İttifakı ile beraber iktidara yürüyoruz. Tabi ben Türkiye‘yi bilmem. Zonguldak‘ta politika yapıyorum. Zonguldak ve ilçelerini bilirim.

Zonguldak Bölgesinde Çok Büyük Bir Rehavet Var

Türkiye hakkında konuşamam, haddim değildir o kadar akıllı değilim Ama Zonguldak hakkında konuşabilirim. Bana göre iktidara geliyoruz diye Zonguldak bölgesinde çok büyük bir rehavet olduğunu gözlemliyorum.

68 yılından bu yana polika yapan bir insan olarak, gözlemlerimin kıymeti harbiyesi vardır diye düşünüyorum. Bu bölgede çok büyük bir rehavet olduğunu bunun da çok tehlikeli olduğunu söylemek zorundayım.

Zonguldak‘ın birçok köyünde üyemiz olmadığını, dolayısıyla delegemiz de olmadığını gayet iyi biliyorum. Sizlerde iyi biliyorsunuz ama sessiz, konuşmayan ve öz eleştiri yapmayan bir toplum olduk. En tehlikeli unsur bu. Çok tehlikeli olarak görüyorum.

Karşımızda beğenirsiniz beğenmesziniz ama bir iktidar var. 20 senedir iktidarda kalan bir parti var. Onun lideri var. Her türlü yasal imkanları elinde. Yarın sabah ne yapacağını bilmiyorsunuz. Her türlü yasal değişikliği yapabilir. Ne yaptığını zaten hiç kimse anlamıyor, herkes bakıyor.

Onun için hem CHP ve Millet İttifakı yöneticileri, biraz daha hassas, dikkatli ve birlik baraberlik içinde olmasının doğru olacağını düşünüyorum.

Milletvekili Kim Olacak, Belediye Başkanı Kim Olacak?

Benim Zonguldak‘ta gözlemlediğim olay şu. Nasıl olsa CHP iktidar oldu. Milletvekili kim olacak, belediye başkanı kim olacak. Herkes bunu hesabı içinde. herkes birbirine çelme takmaya çalışıyor. Bu tehlikeli bir olay. Hiç iyi görmüyorum.

Bu kadar yıldır politika yapan bir insan olarak bunları söylemek benim görevim. Siyasetten hiç bir beklentim yok ama yaş itibariyle hepinizden daha olgun bir seviyede olduğum ve yıllarımı bu işe verdiğim için bir takım tehlikeleri ve sinyalleri görüyorum. Gördüklerimi eğer size aktarmazsam CHP’li değilim demektir.

Bana kızanlar, sataşanlar olabilir. Yine Halil Posbıyık polemik yaratıyor diyebilir. Asla polemik yaratmıyorum. Zonguldak‘ı, ilçelerini beldelerini ikaz ediyorum.

Büyük bir rehavettesiniz. Milletvekili ve belediye başkanlığı hesapları yapmaya başlamış durumdasınız. Birbirinize çelme takmak için, bende dahil elinizden geleni yapıyorsunuz. Bu düşünce ve duygularımı sizlere aktarmazsam ben görevimi yapmamış olurum.

CHP’li Belediye Başkanları Olarak Çok Büyük Zulümler Görüyoruz

Artık ülke bitmiş vaziyette. Halk perişan vaziyette. Ekonomi bitmiş vaziyette. Belediye başkanları olarak çok büyük zulümler görüyoruz. Belediye Başkanları olarak bakanlıklardan hiç bir hizmet alamıyoruz.

Belediye başkanı olarak bize gelen vatandaşların işsizlik ve açlık sorununu çözmek için uğraşıyoruz. Başka bir görev yaptığımız yok. Gerçekten çok büyük zorluklar var, sıkıntılar var, problemler var ülkede. Bunu da ancak CHP’nin çözceğini inanıyorum.

Köylere Çıkması Lazım Köylere. Koltuklarda Oturarak Bu İş Olmaz

Ama sadece bu iş sadece genel merkezin çalışmasıyla olmaz. Örgütlerin kendine gelmesi lazım. İktidara geldik rehavetini bir kenara bırakması lazım. Köylere çıkması lazım köylere. Koltuklarda oturarak bu iş olmaz. Bunları hiç bir polemiğe girmek için söylemiyorum.

Vicdanım sesi. Yıllarca siyasette olan bir insan olarak, Zonguldak örgütlerini bir arada gördüğüm zaman benim gördüğüm eksiklikleri bir ağabeyiniz olarak bu eksilşeri söylemezsem zaten ben CHP‘li değilim demektir.’

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL