Kdz.Ereğli Manşet Siyaset

Cevdet Civelek Ve Ekibi, Esnaf Kefalete Aday!…

Özel bir kafeteryada gerçekleştirilen ve 18.00‘de başlayan basın toplantısına Cevdet Civelek ile birlikte aday olarak katılacak Ayhan Erol, Fatih Gürgün, Emin Karakaya ve Okan Şimşek de iştirak etti. Daha güçlü bir yönetim ilkesi ile yola çıktıklarını kaydeden Cevdet..

Cevdet Civelek Ve Ekibi, Esnaf Kefalete Aday!…

Özel bir kafeteryada gerçekleştirilen ve 18.00‘de başlayan basın toplantısına Cevdet Civelek ile birlikte aday olarak katılacak Ayhan Erol, Fatih Gürgün, Emin Karakaya ve Okan Şimşek de iştirak etti.

Daha güçlü bir yönetim ilkesi ile yola çıktıklarını kaydeden Cevdet Civelek, kooperatif yönetimine seçildiği takdirde Karadeniz Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı görevinden ayrılmasına gerek olmadığını hatırlatarak, Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi‘nde diyalogları sağlam ve esnaflar arasındaki rekabet gücünü arttırmayı hedefleyen bir yönetim oluşturmak istediklerini söyledi.

Günden güne artan ekonomik zorluklar karşısında her esnafa gerekli desteği vermekle yükünlü bir yönetim anlayışı güttüklerini ifade eden CevdetCivelek, kimseye karşı cephe almadıklarını ve düşmanlık beslemediklerini de vurguladı.

Bu genel kurulun, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın son genel kurulunun bir rövanşı olarak algılanmaması gerektiğinin altını çizen Cevdet Civelek, seçimde oy kullanacak delegenin sandık başında ve gizli oyla oylarını kullanması gerektiğine inandıklarını sözlerine ekledi. Cevdet Civelek; “Bizde ebedi düşmanlık olmaz. Bu Ereğli hepimizin Ereğlisi. Biz yönetime gelirsek bizim yönetimimizde şeffaflık olacak.”, dedi.

CEVDETCİVELEK: KAPALI OYLAMA İSTİYORUZ

Cevdet Civelek, genel kurul’da kapalı oylama yapılmasını talep edeceklerinin altını çizerek; “Kimseyi kırmanın gücendirmenin manası yok. Hep arkadaşız. Esnaf arkadaşlar kapalı oylamayla oylarını verseler daha doğru olacak. Daha güvenilir bir kongre olacak”, şeklinde konuştu.

FATİH GÜRGÜN: VEKALET VERMEYENE KREDİ VERİLMİYOR

Cevdet Civelek‘in ardından söz alan Fatih Gürgün; mevcut yönetimin kongre için esnaflardan vekalet istediği, vekaletini vermeyenlerin kredilerinde zorluk çıkartıldığını belirtti. Fatih Gürgün; “Bu durum hoş bir durum değil. Koltuklar bu şekilde kullanılmamalı. Biz yönetime geldiğimizde kredilerin eşit ve şeffaf şekilde dağıtılmasını sağlayacağız”, dedi..

OKAN ŞİMŞEK: GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇIN

Fatih Gürgün‘ün ardından görüşlerini açıklayan Okan Şimşek; artık gençlerin sesinin duyulması gerektiğinin altını çizerek; “Ereğli’de kurumlara bakıyoruz. Sizlerinde dediğiniz gibi, hep aynı yüzler. Halbuki bizlere fırsat verildiği zaman çok iyi işler yapabiliyoruz.

Ben Berberler Odasında başkan vekilliği yaptığım dönemde; fiyat tariflerini ücretsiz dağıtıyorduk. Eğitimler düzenliyor, esnafımıza bilgilendirmeler yapıyorduk. Daha çok güzel işler yaptık. 10 metrekarelik dükkandan şuan 3 katlı bir dükkan sahibiyim. Başarılı olmak fırsatla gelen bir durum’, dedi..

AYHAN EROL: KİMSE ARKAMIZDAN KÖTÜ KONUŞAMAZ

Toplantı sırasında görüşelerini açıklayan Ayhan Erol; dik duruşunu hiçbir zaman bozmadığının altını çizerek; “Uzun yıllardır mobilyacılık sektöründe faaliyet gösteriyorum. Sizlerinde bildiği üzere belediye meclis üyeliği de yapıyorum. Bundan önce kimsenin arkamızdan kötü bir söz söylemesşne müsaade edecek bir davranışımız olmadı. Olmazda.. Biz hep düzgün ve dürüst yaşadık. Bundan sonrada dik duruşumuz ve çizgimizi bozmaya niyetimiz yok”, dedi..

EMİN KARAKAYA: İSTİFA ETTİM, KENDİ İŞİMİZ KURDUM

Son olarak söz alan Emin Karakaya, geçmişte Esnaf Kefalat Kooperatifte çalıştığını, oradan istifa ederek kendi işini kurduğunu, dolayısıyla kooperatifteki mevzuata tümüyle hakim olduğunu sözlerine ekledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL