Güncel Gündem Kdz.Ereğli Manşet

Başkanlığa Gazeteci Kerimcan Günaydın’da aday oldu

Karadeniz EreÄŸli Gençlik Platformu (KERGEP), 19 Mart Pazar günü saat 14:00’da Mühendisler DerneÄŸi’nde 2. OlaÄŸan Kurultayı ve 1. YaÅŸ kutlamalarını gerçekleÅŸtirecek. Platform, Mevcut BaÅŸkan YiÄŸitcan Yıldırım önderliÄŸinde 1 yıl önce..

Başkanlığa Gazeteci Kerimcan Günaydın’da aday oldu

Karadeniz Ereğli Gençlik Platformu (KERGEP), 19 Mart Pazar günü saat 14:00’da Mühendisler Derneği’nde 2. Olağan Kurultayı ve 1. Yaş kutlamalarını gerçekleştirecek.

Platform, Mevcut Başkan Yiğitcan Yıldırım önderliğinde 1 yıl önce kuruldu. Yıldırım, Platformun kuruluş amacının Ereğli’de ikamet eden gençlere destek amaçlı olduğunu belirtmişti.

KERGEP, bu yıl 2. Olağan Kongre ve 1. Yaş Kutlamalarında bir araya gelerek, platformun başına yeni bir başkan seçme kararı aldı.

Mevcut Başkan Yiğitcan Yıldırım, Üniversite eğitiminden dolayı bu seçimde aday olmayacağını belirtti.

Platformun başına geçmek üzere iki yeni aday çıktı; Bunlardan birisi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde okuyan Coşkun Can Adak, ve Kdz. Ereğli’de Gazetecilik mesleğini sürdüren Kerimcan Günaydın oldu.

Pazar günü olan seçimde, başkan adayları çalışmalarını sürdürürken, bu seçimin Ereğli gençleri adına önemli olduğunu, ama en önemlisi dostane bir şekilde olacağını, her iki tarafta platform üyelerine özellikle belirtti.

Günaydın yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Karadeniz Ereğli’de yaşayan genç kardeşlerim adına 1 yıldır bu platform üzerinden çalışmalarımızı en iyi şekilde yürütmeye çalıştık. Şimdi ise tam 1 yaşına giren platformumuz yeni başkanını seçmek üzere bir araya gelecek. Genç kardeşlerimin en iyi kararı vereceğinden hiç şüphem yok. KERGEP ailesi günden güne büyümeye devam ediyor, emin olun daha da ileriye gitmeye devam edecek. Hatta sizlere şunu da belirtmek isterim:

Karadeniz Ereğli Gençlik Platformu, başına geçtiğim takdirde artık bir platform değil, dernek olacaktır. Ve en önemlisi derneğimizin ofisi olacağının, müjdesini de vermek isterim. Ereğli’de eğitim hayatını sürdüren arkadaşlarım için çok büyük avantaj sağlayacaktır. Öğrencinin en büyük sorunlarından biri finans problemidir. Kafelerde ders çalışan kardeşlerimi görüyorum. Sürekli evde, okulda ders çalışmak bazen cidden bunaltıcı olabiliyor. Derneğimizin ofisi olursa ne zaman isterlerse ders çalışabilecek, kitap okuyabilecek, gelip çayını kahvesini dilediği kadar içebilecektir.

Ofisimizin neresi olacağını da seçim günü sizlere açıklayacağım. Ama hepinizin memnun olacağını, hep beraber eğlenceli vakit geçirebileceğimiz ikinci bir evimiz olacağının garantisini veriyorum.  Hepinizi Pazar günü, Mühendisler Derneğine bekliyorum.” Diyerek sözlerini bitirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL