Gündem Kdz.Ereğli Manşet Zonguldak

Başkan Posbıyık;’Tek Tesellimiz Can Kaybı Olmaması’

Kdz. Ereğli Kadın Gücü Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Neriman Posbıyık, bölgemizde yaşanılan sen felaketiyle ilgili olarak geçmiş olsun mesajı yayınladı. Posbıyık mesajında şu ifadelere yer verdi; ’26 Haziran gecesi bölgemizde..

Başkan Posbıyık;’Tek Tesellimiz Can Kaybı Olmaması’
Kdz. Ereğli Kadın Gücü Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Neriman Posbıyık, bölgemizde yaşanılan sen felaketiyle ilgili olarak geçmiş olsun mesajı yayınladı.
Posbıyık mesajında şu ifadelere yer verdi; ’26 Haziran gecesi bölgemizde başlayan ve bugüne kadar etkisini sürdüren kuvvetli yağış, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu ve Sinop illerinde etkili olmuş, bir çok yerde sel, su baskınları, heyelan ve taşkınlara yol açmıştır.
Bölgemizin yaşadığı bu doğal afet nedeniyle alt yapıda hasarlar oluşmuş, bir çok vatandaşımız mağdur olmuştur. Kdz. Ereğli’ye bağlı Çaylıoğlu bölgesi, Ormanlı Beldesi ile Gümeli Beldemizde de derelerin taşması sonucu yollarda heyelanlar oluşmuştur. Gülüç Irmağı’nın taşması nedeniyle güzergahta bulunan mahallelerimiz Bölücek, Topçalı ve Hamzafakılı’da seralar zarar görmüştür. Üreticilerimizi de mağdur eden bu doğal afette tek tesellimiz can kaybının olmamasıdır.
Selden zarar gören tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Benzeri durumlarla bir daha karşılaşmamak için gereken tedbirlerin alınacağı inancıyla, yaraların sarılması ve mağduriyetlerin giderilmesi noktasında Kdz. Kadın Gücü Kooperatifi olarak vatandaşlarımızın yanındayız.
Geçmiş olsun Zonguldak. Geçmiş olsun Bartın. Geçmiş olsun Karabük. Geçmiş olsun Kastamonu. Geçmiş olsun Sinop.
Neriman POSBIYIK
Kdz. Ereğli Kadın Gücü Kooperatifi
Yönetim Kurulu Başkanı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL