Gündem Kdz.Ereğli Manşet Zonguldak

BAŞKAN POSBIYIK’TAN REVİZYON AÇIKLAMASI

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kamuoyunda revizyon beklentisinin olduğunu, belediye olarak tüm çalışmaların tamamlanmasına rağmen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan onay gelmediğini belirtti. AK Parti İlçe Başkanı Saffet..

BAŞKAN POSBIYIK’TAN REVİZYON AÇIKLAMASI

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kamuoyunda revizyon beklentisinin olduğunu, belediye olarak tüm çalışmaların tamamlanmasına rağmen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan onay gelmediğini belirtti. AK Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt’a çağrıda bulunan Başkan Posbıyık, “ Değerli Dostum Saffet Bozkurt ve yönetimi yardımcı olsun, revizyonu yapalım” dedi.

Kdz. Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Temmuz ayı belediye meclis toplantısında yapılması planlanan revizyon çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Posbıyık, çeşitli kurumlardan izin ve görüş aldıklarını ancak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan kıyı-kenar çizgisi onayı gelmediği için revizyonu yapamadıklarını söyledi.

Bazı çevrelerin bilgi sahibi olmadan belediyeyi suçladıklarını belirten Başkan Posbıyık, şu açıklamayı yaptı:

“Revizyon beklentisi var. Piyasa hareketlenecek, insanlar para kazanacak, ustalar, işçiler… İnsanlar da mekan sahibi olacak. Dolayısıyla müteahhitlerimiz iş yapamıyor, herkes beklenti içerisinde. Bunun için de çok büyük spekülasyonlar yapılıyor, ‘belediye revizyonu yapmıyor’ diye. Belediyenin görevi revizyonu yapmak. Revizyon yaparken tüm kuruluşlardan izin, görüş istiyoruz. Bütün kuruluşlardan görüş geldi, DSİ’den gelmemişti. Sebebi Türkiye’nin çok yerinde seller olduğu için, buradan geçen Pençes ve Kabasakal dereleri gibi alanlarda eskisi gibi debi hesabı yapmıyor, büyük sel olacak, etrafa yayılacak diye hesap ediliyor. Kotlar değişti. Bunlardan bazıları da zarar görecek, dereye yakın olanlar, yeni yapılanlar… DSİ’den yazı geldi. Bir tek şimdi Kıyı Kenar çizgisinden ötürü cevap gelmedi. Olur yazısı gelirse bunu ilk mecliste gündeme alacağız ve bu da bitmiş olacak. Hatta buradan bir çağrıda bulunayım, değerli dostum İlçe Başkanı Saffet Bozkurt’tan rica ediyorum, yardımcı olsunlar. Çevre Bakanlığı Mekansal Planlamalar Müdürü yanılmıyorsam Mustafa Kumaş arkadaşımızın sınıf arkadaşı, hatta sabah akşam beraberler. Yardım etsinler, hiçbir engelimiz yok. Lütfen basın mensuplarından da rica ediyorum. İşi bilmeyen belediyeyi suçluyor. Bize gelsin sorsunlar.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL