Genel Güncel Kdz.Ereğli Manşet

Başkan Posbıyık magazin belediyeciliği yapıyor

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, AK Parti İlçe Teşkilat binasında yapılan basın toplantısında; gazetecilerin sorularını yanıtladı. “EREĞLİ’NİN AYIBIDIR” Burada Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın ‘magazin belediyeciliği’, yapmakla suçlayan Uçar;..

Başkan Posbıyık magazin belediyeciliği yapıyor

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, AK Parti İlçe Teşkilat binasında yapılan basın toplantısında; gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“EREĞLİ’NİN AYIBIDIR”

Burada Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın ‘magazin belediyeciliği’, yapmakla suçlayan Uçar; “Özellikle Başkan Posbıyık tarafından Kent Meydanı yapılacağı bildirilen alan, şuan halen otopark olarak çalışıyor. Sürekli bir Kent Meydanı lafı var ama icraat yok. Kendisine bizzat ‘bu alana altında 1000 araçlık otorparkla birlikte Cami yaptıralım’, dedim. Ama kabul etmedi. Burası Ereğli’nin bir ayıbı olarak; göze çarpıyor”, dedi..

“BELEDİYE ARSA ÜRETSİN BİZ TOKİ’DEN ONAYLATALIM”

“Toki meselesinde yanlış ablaşılan bir durum var. Belediye’nin arsa üretmesi halinde, biz toki’den ev projelerini hemen onaylatabiliyoruz. Buradaki sorun, arsa olmaması..”

“FAKÜLTELER KAMPÜSÜ”

“Binalar yapıldığı andan bizler YÖK’e gidip, taleplerimizi iletmemiz gerekiyor. Ama dediğim gibi öncelikle binaların yapılması gerekiyor”

“EREĞLİ’NİN İL OLMASI MESELESİ GÜNDEMDE”

“Evet böyle bir çalışma olduğunu bizlerde duyduk. Ama şuan söylenen herşey havada kalır. Hükümetimizin vereceği bir karar bu”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL