Gündem Kdz.Ereğli Manşet Zonguldak

Başkan Posbıyık, Cami yeriyle ilgili hukuksal mücadeleye devam ediyoruz

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Belediye Meclis Toplantısında yaptığı konuşmada sahile yapılması planlanan cami yeriyle ilgili hukuksal mücadeleye devam ettiklerini söyledi. Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, sahil bölgesine yapılması..

Başkan Posbıyık, Cami yeriyle ilgili hukuksal mücadeleye devam ediyoruz

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Belediye Meclis Toplantısında yaptığı konuşmada sahile yapılması planlanan cami yeriyle ilgili hukuksal mücadeleye devam ettiklerini söyledi.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, sahil bölgesine yapılması hedeflenen cami yeriyle ilgili olarak hukuksal sürecin devam ettiğini söyledi.

‘Halka rağmen yapamazsınız’ diyen Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“Cami ile ilgili olarak hukuksal mücadeleye devam ediyoruz. Ereğli Belediyesi olarak Danıştay’a müracaatımızı yaptık. Aynı zamanda çevreciler, ZERÇEP, benim de imzam var altında ayrı bir dava açtı. Ankara Mimarlar Odası Başkanı da mahkeme açtı. Şunu özellikle söylemek isterim halka rağmen bir şey yapılmaz. Halka rağmen bu cami yapılmayacak, kesin. Hiç kimse hayal alemine düşmesin. Sahilde büyük emeklerimiz var bireysel olarak benim emeklerim de çok. Bunun amacı belli. Ereğli halkının beğendiği bir yer. Daha önce 9 yer gösterdik, bunu 12 yere çıkarttık, ‘Buralara camiyi yapalım biz de yardımcı olalım’ diye ama kabul etmediler.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL