Manşet

AK Parti, TTB Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur’a ödül verilmesine karşı çıktı

AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a seslendi Açıklama şöyle: Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından ilçemizde düzenlenen Sevgi Barış dostluk Festivali’nde bu yıl Sevgi Barış dostluk..

AK Parti, TTB Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur’a ödül verilmesine karşı çıktı

AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a seslendi

Açıklama şöyle:

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından ilçemizde düzenlenen Sevgi Barış dostluk Festivali’nde bu yıl Sevgi Barış dostluk adı altındaki ödülün daha önce ‘terör örgütü PKK propagandası yapmaktan’ ceza alan, Türkiye’nin Erminelere sözde soykırım yaptığı yalanını savunan ve terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’a sözde özgürlük platformu kurucuları arasında yer alan Türk Tabipler Birliği Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı’ya verilmesini kınıyoruz.
Bu ödül sağlık çalışanları adına verilecekse ülkesini, milletini seven ve savunan bir sağlık çalışanı bulunamamış mıdır? Ülkemizde ve İlçemizde vatansever ve canını ortaya koyan fedakar o kadar sağlık çalışanı temsilcisi ve sağlık çalışanı varken, adeta bir ‘Terör sevicisi’ ne sağlıkçıları temsil ettiği iddiasıyla ‘Sevgi Barış Dostluk’ ödülü verilmesi tam bir aymazlıktır.

 

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı istediği kişiye istediği ödülü verebilir. Ancak, bu ödül Kdz. Ereğli adına asla verilmemelidir. Kdz. Ereğli halkı vatanseverdir ve Sevgi Barış Dostluk ödülünü adeta bir ‘Terör sevicisi’ kişiye verilmesini asla kabul etmeyecektir.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’u bu tarihi hatadan dönmeye davet ediyor, ödül listesinden Türk Tabipler Birliği Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı’yı çıkartmasını bekliyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL